Trener Barcelony jest już SPALONY? Te chmury może rozgonić już tylko w JEDEN sposób

2020-06-29 19:33 MD
Quique Setien
Autor: East News Quique Setien

Ostatnie tygodnie nie są najłatwiejsze dla całej ekipy FC Barcelona, a w szczególności dla jej trenera Quique Setiena. Hiszpańskie media nie mają wątpliwości, że szkoleniowiec pozostanie na swoim stanowisku tylko do zakończenia obecnego sezonu, a potem pożegna się z klubem. Nim jednak to nastąpi, 61-latek ma do rozwiązania sporo problemów.

Gdy były trener Betisu Sewilla zastąpił w "Dumie Katalonii" Ernesto Valverde, wiązano z tym ruchem spore nadzieje. Doświadczony szkoleniowiec miał wnieść do zespołu sporo spokoju i stawiać na grę w myśl filozofii preferowanej przez Barcelonę. Rzeczywistość jednak okazała się dużo bardziej brutalna. Mistrzowie Hiszpanii nie potrafią wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i coraz bardziej prawdopodobny jest scenariusz, który zakłada utratę przez nich tytułu na rzecz Realu Madryt.

Rafał Gikiewicz OFICJALNIE w nowych barwach! Jest jednym z trzech

Do tego wszystkiego dochodzą kwestie dyscypliny w drużynie i szacunku, jakim Setien cieszy się w szatni. Przy okazji ostatniej potyczki z Celtą Vigo media obiegły obrazki, gdy jeden z asystentów chce porozmawiać podczas przerwy na uzupełnienie płynów z Leo Messim, ale Argentyńczyk zwyczajnie... lekceważy go i odchodzi w drugą stronę. I to dwukrotnie. To wszystko podsumowuje niejako niewesołą sytuację na Camp Nou i frapuje fanów "Dumy Katalonii".

W Hiszpanii są przekonani, że Setien może zachować swoje stanowisko już w tylko jeden sposób - triumfując w Lidze Mistrzów. W tych rozgrywkach Barcelona walczy o awans do ćwierćfinału z Napoli, z którym w lutym zremisowała na wyjeździe 1:1. Biorąc jednak pod uwagę ostatnią postawę Katalończyków i wszystkie kłopoty wewnątrz drużyny, powrót Blaugrany na szczyt Europy po pięciu latach przerwy wydaje się mało prawdopodobny.

Najnowsze