Rafał Gikiewicz OFICJALNIE w nowych barwach! Jest jednym z trzech

2020-06-29 18:22 MD
Rafał Gikiewicz, Union Berlin
Autor: East News Rafał Gikiewicz

W weekend obyła się ostatnia kolejka sezonu 2019/2020 w Bundeslidze. Dla Rafała Gikiewicza była to okazja do pożegnania się z Unionem Berlin, w którym spędził dwa ostatnie lata. Polski bramkarz został jednak w Bundeslidze, a konkretniej trafił do ekipy Augsburga. Ta ogłosiła to oficjalnie, a oprócz Polaka poinformowała o transferach dwóch innych zawodników.

Odkąd Gikiewicz opuścił Ekstraklasę w 2014 roku i trafił za naszą zachodnią granicę, w każdym klubie spędza po dwa lata. Najpierw bronił w Erzgebirge Aue, później podpisał kontrakt z Freiburgiem, zaś zdecydowanie najowocniejsze dla niego były dwa ostatnie lata. W Unionie stał się bowiem nie tylko golkiper regularnie zbierającym doświadczenie na poziomie Bundesligi, do której awansował wraz z zespołem w 2019 roku, ale i także bardzo ważną postacią szatni.

Kamil Grosicki przestał grać. Jego trener wszystko wyjaśnia

I choć Polakowi nie było spieszno opuszczać szeregów berlińskiej drużyny, to nie doszedł z włodarzami klubu do porozumienia w kwestii przedłużenia swojego kontraktu. W efekcie opuścił Union, ale został w Bundeslidze - podpisał kontrakt z Augsburgiem, w którym parafował zobowiązanie na dwa lata.

Klub ogłosił bramkarza jako jeden z trzech transferów, obok Tobiasa Strobla oraz Daniela Caligiuriego.

W dopiero co zakończonym sezonie Bundesligi ekipa Augsburga finiszowała na 15. miejscu - ostatnim oznaczającym utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Union z Gikiewiczem bramce spisał się nieco lepiej - utrzymał się z 11. lokaty.

Najnowsze