Messi / Mundial 2022 / Argentyna

i

Autor: Xu Zijian/Xinhua News/East News

Odejście Messiego

Wielki afera w Barcelonie! Mocne słowa o Leo Messim, wyciekły wiadomości

2023-01-12 19:35

Lionel Messi aktualnie przechodzi świetny moment w swojej karierze, wszystko za sprawą zdobycia mistrzostwa świata w Katarze, czego nie udało mu się dokonać przez całą swoją karierę. Argentyńczyk w 2021 roku rozstał się z Barceloną, gdzie występował od młodzieńczych lat. Kataloński dziennik "Sport" opublikował prywatne wiadomości członków zarządu "Blaugrany" z czasów, kiedy panował jeszcze Josep Maria Bartomeu.

Do niecodziennej sytuacji doszło w czwartek. Kataloński dziennik "Sport" opublikował wiadomości z prywatnej grupy na WhatsAppie. Wówczas zostały wyciągnięte konwersacje członków zarządu FC Barcelony. W 2021 roku to Carles Tusquets sprawował funkcję prezydenta "Blaugrany", lecz władze nadal sprawował Josep Maria Bartomeu. Współpracownikiem 59-latka był Roman Gomez Ponti, szef działu prawnego, który w wulgarny sposób wypowiadał się na temat Lionela Messiego. - Barto, naprawdę, nie możesz być taki dobry dla tego "szczura ściekowego". Klub dał mu wszystko, a on chciał dyktatury, zajmowania się transferami, kontraktami, sponsorów tylko dla niego itp. Nigdy nie będę w stanie tego zrobić, ale do jego kontraktu należałoby doliczyć ten Pinto, nowe umowy Suareza i Jordiego Alby - tak miała wyglądać wiadomość Pontiego do Bartomeu.

Skandal w Barcelonie! Wypłynęły prywatne wiadomości członków zarządu

Sytuacja związana z pandemią oraz ewentualna obniżka pensji zawodników miała dotyczyć wszystkich oprócz Messiego oraz Suareza, Argentyńczyk miał poprosić o to Bartomeu. Na ten moment jest badane źródło wycieku, wiadomości miały pochodzić z 31 stycznia 2021 roku. Wszystkie szlaki na ten moment prowadzą do Romana Gomeza Pontiego. Były prezydent Barcelony oficjalnie zrezygnował z pełnienia tej funkcji w klubie w październiku 2020 roku, kilka miesięcy później został aresztowany przez powiązania ze sprawą "Barcagate". Miało to na celu wynajęcie osób trzecich, aby niszczyli wizerunek osób, które były przeciwni prezydenturze Bartomeu.

Sonda
Czy Leo Messi to najlepszy piłkarz w historii?
Jan Tomaszewski wybiera nowego selekcjonera reprezentacji Polski

O tych gwiazdach sportu kiedyś było głośno. Mieli talent, zarabiali wielkie pieniądze i mogli osiągnąć szczyt.

Co poszło nie tak? Posłuchaj historii o zmarnowanych sportowych karierach!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze