Xavi

i

Autor: AP PHOTO Xavi

Szkoleniowiec Barcelony wychwala Polaka!

Xavi nie mógł się powstrzymać mówiąc o Lewandowskim. Co za słowa! "zmienił historię klubu"

2023-05-21 12:02

Robert Lewandowski został w wielkich słowach uhonorowany przez szkoleniowca "Blaugrany", Xaviego. Hiszpan w rozmowie z " Canal+ Sport" jasno powiedział, co sądzi o roli Polaka w klubie. Padły wielkie słowa. Słyszeć takie słowa od legendy Barcelony to prawdziwy zaszczyt!

Xavi postanowił powiedzieć o Robercie Lewandowskim! Hiszpan, który stał się legendą klubu dzięki swoim występom w Barcelonie, a obecnie jest jej szkoleniowcem, postanowił podkreślić wielką rolę kapitana reprezentacji Polski w całym klubie. Były gracz reprezentacji Hiszpanii nie ukrywa wielkiego podziwu nad grą byłego snajpera Bayernu i mówi wprost, że "Lewy" napisał nową historię Blaugrany.

Xavi szczerze o Lewandowskim. Wielkie słowa w kierunku Polaka

Jak powiedział Xavi, Robert Lewandowski przez ledwie roczny pobyt w klubie stał się jednym z najważniejszych piłkarzy całej drużyny. Szkoleniowiec nie ukrywa wielkiej dumy związanej z pracą z Polakiem i nazywa go wprost "kapitanem bez opaski". Niewykluczone, że kapitan reprezentacji Polski stanie się po sezonie 2022/2023 także głównym liderem Barcy, gdyż z klubu odchodzi dotychczasowy sternik - Sergio Busquets.

- Robert to kapitan bez opaski. Bardzo nam pomógł. Był jednym z kluczowych zawodników w tym zakończonym sukcesem sezonie. Zmienił dynamikę i historię klubu. Jestem dumny, że mogę z nim pracować, bo to bardzo skromny, pracowity chłopak - ocenił Xavi w rozmowie z Canal+ Sport

Sonda
Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców La Liga w sezonie 2022/23?
Najnowsze