Zinedine Zidane

i

Autor: East News Zinedine Zidane

Zinedine Zidane odejdzie z Realu Madryt czy w nim zostanie? Są nowe informacje!

2021-05-24 22:21

Dla Realu Madryt sezon 2020/2021 dobiegł już końca. I bynajmniej nie był udany. "Królewscy" przegrali rywalizację o mistrzostwo Hiszpanii, nie powetowali sobie strat także w krajowym pucharze i Lidze Mistrzów. A jako że presja w "Los Blancos" należy do najwyższych z możliwych, taki obrót spraw może kosztować posadę szkoleniowca zespołu, Zinedine'a Zidane'a. Najnowsze informacje w tej kwestii przekazał "L'Equipe".

Słaby sezon

W Realu Madryt liczy się oczywiście jedno - wygrywanie. A skoro tego zabrakło, to nie dziwią doniesienia o możliwości zmian. W La Liga "Królewscy" liczyli się w walce o triumf do samego końca, ale ostatecznie nie podołali wyzwaniu. Na finiszu pokonali co prawda 2:1 ekipę Villarrealu, ale takim samym wynikiem z Valladolid rozprawiło się Atletico Madryt, co oznaczało, że trofeum powędrowało właśniej do tej drużyny. Real nie zagrał na miarę możliwości także w Pucharze Króla oraz Lidze Mistrzów.

Kadra już w Opalenicy - ZDJĘCIA!

Zidane na wylocie

Drugie podejście Zinedine'a Zidane'a do pracy w Realu Madryt było zatem dużo słabsze niż pierwsze, nawet pomimo wywalczenia przed rokiem mistrzostwa Hiszpanii. Teraz "Zizou" znajduje się na wylocie z klubu. Według francuskiego "L'Equipe", szkoleniowcowi pisany jest właśnie taki scenariusz. Choć ostateczne decyzje mają zapaść dopiero w ciągu kilku dni to naprawdę niewiele wskazuje na to, że trener utrzyma swoją posadę. Oznacza to duże zmiany w ekipie ze stolicy Hiszpanii, już wcześniej wyglądały one na nieuniknione.

Kto dalej?

Pytaniem otwartym pozostaje kto zastąpi Francuza na stanowisku trenera Realu Madryt. Najwięksi dziennikarze donosili o zainteresowaniu madrytczyków byłym szkoleniowcem Juventusu, Massimiliano Allegrim, ale nie wiadomo, czy ostatecznie do pozyskania Włocha dojdzie. Tak czy inaczej przyszłość Zinedine'a Zidane'a maluje się zdecydowanie poza stolicą Hiszpanii i sam trener bez wątpienia doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Piłkarze przyjechali do Opalenicy! Musieli przejść testy na koronawirusa!
Najnowsze