Lionel Messi zostanie w FC Barcelonie?

i

Autor: AP Lionel Messi zostanie w FC Barcelonie?

Znana przyszłość Leo Messiego. Potwierdzenie jeszcze w tym tygodniu?!

2021-06-23 9:55

Leo Messi wraz z kolegami z reprezentacji znajduje się aktualnie w Brazylii, walcząc o zwycięstwo w Copa America (mistrzostwa Ameryki Południowej). Nie oznacza to jednak, że argentyński gwiazdor nie rozmyśla na temat swojej przyszłości. W ostatnich miesiącach bardzo głośno było bowiem o możliwym odejściu 34-latka z Barcelony. Wygląda jednak na to, że kibice „Blaugrany” będą mogli po raz kolejny odetchnąć z ulgą. Tak przynajmniej poinformowało hiszpańskie radio „COPE”, powołując się na doniesienia lokalnego dziennikarza Miguela Rico. Messi w najbliższych dniach ma bowiem podpisać z klubem nową umowę.

Saga z odejściem Messiego z FC Barcelony trwała w najlepsze przez kilkanaście ostatnich miesięcy. Kontrakt argentyńskiego gwiazdora wygasa wraz z końcem czerwca obecnego roku, a sam zawodnik do tej pory był niezbyt skory do jego przedłużenia. Duży wpływ na taki stan rzeczy miały niezadowalające wyniki sportowe, zbyt słaba zdaniem 34-latka kadra zespołu, a także osoba ówczesnego prezydenta klubu, Josepa Marii Bartomeu. Sytuacja diametralnie zmieniła się jednak, odkąd stery w „Dumie Katalonii” ponownie przejął Joan Laporta. Nowy-stary prezydent klubu wznowił negocjacje ze swoim asem i najwyraźniej zakończyły się one sukcesem. Z pewnością wpływ na decyzję Argentyńczyka miał także transfer jego rodaka i serdecznego przyjaciela, Sergio Aguero.

ROSJANKI NIE ZNAJĄ LEWANDOWSKIEGO! Sonda przed meczem Polska-Szwecja

Dwa kolejne lata na Camp Nou

Radio „COPE”, powołując się na lokalnego dziennikarza Sergio Rico poinformowało, że Argentyńczyk doszedł z Barceloną do porozumienia w kwestii nowej umowy i niedługo powinno dojść do oficjalnego jej parafowania. Według powyższych źródeł 34-latek podpisze z „Blaugraną” kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2023 roku. Co istotne, klub z Katalonii zdołał zmieścić pensję argentyńskiego gwiazdora w limicie płac.

Dramat Luisa Suareza! Zarabia 20 MILIONÓW i nie umie rzeczy, której uczą się dzieci w przedszkolu?! Mamy WIDEO

Niecodzienne marzenie Laporty

Wydaje się zatem, że podpisanie przez Messiego nowej umowy jest już przesądzone. Kwestią sporną pozostaje, kiedy to się stanie. Prezydent „Dumy Katalonii” Joan Laporta rzekomo marzy o tym, aby stało się to 24. czerwca (urodziny Argentyńczyka) lub 29. czerwca (urodziny Laporty). Katalońscy włodarze za wszelką cenę chcą bowiem parafować nową umowę 34-latka jeszcze w czerwcu, zanim obecna umowa piłkarza wygaśnie. Laporta i spółka chcą w ten sposób uniknąć wizerunkowej kompromitacji.

Sonda
Czy Lionel Messi powinien odejść z FC Barcelona?

Leo Messi – przebieg kariery

Leo Messi jest wychowankiem rodzimego Newel’s Old Boys, ale już w wieku 13 lat trafił do szkółki FC Barcelony i to z tym klubem związany jest przez całą zawodową karierę. W barwach „Blaugrany” rozegrał aż 778 meczów, osiągając niesamowity wynik 672 strzelonych bramek oraz 305 zaliczonych asyst. 34-latek z klubem z Camp Nou wygrał w karierze niemal wszystko, bijąc przy tym wiele rekordów indywidualnych. Argentyński gwiazdor od lat stanowi także integralną część reprezentacji narodowej. W barwach „Albicelestes” rozegrał 147 spotkań, 73-krotnie trafiając do siatki rywali.

Najnowsze