Patryk Klimala, Celtic Glasgow

Autor: East News Patryk Klimala

Celtic Glasgow gromi w lidze. Patryk Klimala z golem dla mistrzów Szkocji [WIDEO]

2020-09-13 16:56

Ostatnio Patryk Klimala przebywał na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Polski, gdzie przyczynił się do wygranych z Estonią (6:0) i Rosją (1:0) w eliminacjach EURO U-21. Teraz młody napastnik przypieczętował efektowny triumf Celtiku Glasgow, który pokonał 5:0 na wyjeździe Ross County w meczu. 7. kolejki ligi szkockiej.

Patryk Klimala to kluczowy piłkarz reprezentacji Polski do lat 21. Trener Czesław Michniewicz wystawia gracza Celtiku Glasgow w pierwszym składzie. Tak też było w starciach z Estonią i Rosją w eliminacjach EURO U-21. W tym pierwszym spotkaniu napastnik strzelił gola, a z kolei drugie zawody zakończył bez zdobyczy bramkowej, ale za to z żółtą kartką przez którą będzie pauzował. - Miał się przepychać z rywalami, ale szkoda, że został ukarany w końcówce. Można było tej kartki uniknąć. Z drugiej strony odpocznie i będzie świeższy na kolejne starcie z Bułgarią. Teraz musimy wykreować napastnika - opowiadał nam trener Czesław Michniewicz.

Mateusz Klich błysnął na Anfield Road. Tak polski wojownik trafił Liverpool [WIDEO]

Młody zawodnik w Celtiku Glasgow jest rezerwowym. Mistrzowie Szkocji rozbili 5:0 Ross County w meczu ligowym. Polak pojawił się na boisko w 62. minucie i zaliczył superwejście. Do siatki trafił po trzynastu minutach. Akcję przeprowadzili rezerwowi. Wypracował ją Norweg Mohamed Elyounoussi, a Klimala wbiegł na pole karne i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy Rossa Laidlawa. To druga bramka młodzieżowego reprezentanta Polski w tym sezonie. Poniżej skrót meczu. Bramka Polaka na filmie od 4.51 min.

Taki napastnik to skarb! Zobacz jak Mikael Ishak strzela dla Lecha w hicie kolejki [WIDEO]

W tabeli prowadzi Glasgow Rangers (19 pkt), przed Hibernianem i Celtikem. Mistrzowie Szkocji tracą do lidera sześć punktów, ale rozegrali dwa mecze mniej. W następnej kolejce klub polskiego napastnika czeka wyjazdowy mecz z Saint Mirren (16 września).

NEWS SE: Osijek wraca z trzecią ofertą za Damjana Bohara. Tym razem się uda?!