Robert Lewandowski i Dariusz Szpakowski

i

Autor: Tomasz Radzik/Marek Zieliński/Super Express Robert Lewandowski i Dariusz Szpakowski

Legenda nie gryzie się w język

Dariusz Szpakowski przejechał się po gwiazdach reprezentacji Polski! Powinni wyjść na ulice i wytłumaczyć się kibicom

2023-06-22 9:26

Nie milkną echa kompromitującej porażki reprezentacji Polski w Mołdawii. Biało-Czerwoni mimo prowadzenia 2:0 przegrali w Kiszyniowie 2:3 i mocno utrudnili sobie sprawę awans na Euro 2024. Suchej nitki na piłkarzach Fernando Santosa nie zostawił Dariusz Szpakowski.

Po losowaniu grup eliminacji Euro 2024 niewielu przypuszczało, że Polacy mogą mieć jakikolwiek problem z awansem na przyszłoroczny turniej w Niemczech. Tymczasem po trzech meczach Biało-Czerwoni mają na koncie tylko trzy punkty, w tabeli zajmują dopiero czwarte miejsce i ich sytuacja jest teraz mówiąc delikatnie nieciekawa.

Dariusz Szpakowski o reprezentacji Polski: Za to co wydarzyło się w Kiszyniowie odpowiedzialność ponoszą tylko piłkarze

Wszystko skomplikował blamaż w Mołdawii. Po porażce 2:3 nie brakuje głosów, że już teraz z pracą w kadrze powinien pożegnać się selekcjoner Fernando Santos, ale Dariusz Szpakowski ma inne zdanie na ten temat. - Dla mnie to bezsensowne głosy. Moim zdaniem nie dokonał złych wyborów, nie zrobił złych zmian, dajmy mu w spokoju popracować. Za to co wydarzyło się w Kiszyniowie odpowiedzialność ponoszą tylko piłkarze. Dlatego chciałbym, by te największe gwiazdy wróciły do Polski i na ulicach Warszawy, Bydgoszczy czy Poznania wytłumaczyły się z tego, co tam się stało. Bo wszyscy pytają teraz dziennikarzy, ekspertów itd., a to sami piłkarze powinni się tłumaczyć - powiedział nam legendarny komentator.

Dariusz Szpakowski po porażce 2:3 z Mołdawią: Nie boli mnie wynik, boli mnie brak reakcji piłkarzy na wydarzenia na boisku

Szpakowski nie ma również złudzeń, że przegraną w Mołdawii bardziej przejęli się właśnie kibice niż sami piłkarze. - Nie boli mnie wynik, boli mnie brak reakcji piłkarzy na wydarzenia na boisku. A mamy w drużynie przecież mistrza Hiszpanii, Włoch, Holandii czy wicemistrza Francji. I tego nie pojmuję! Wydaje mi się, że to my kibice bardziej przeżywamy przegraną z Mołdawią, niż oni sami. Kibiców trafiał szlag, odchodzili od telewizorów, a oni głowy spuszczone i myślami na urlopach. No to popsuli wakacje nie tylko nam, ale i sobie, bo drugą połowę będą mieć długo gdzieś z tyłu głowy - zakończył komentator.

Sonda
Czy Polska awansuje na Euro 2024?
Przemek Ofiara - komentarz po Mołdawia - Polska
Zdenerwowany i smutny Santos chowa się za autobusem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze