Rafał Kurzawa, Piotr Zieliński, reprezentacja Polski

Autor: Cyfra Sport Rafał Kurzawa i Piotr Zieliński podczas meczu mistrzostw świata 2018

Debiutancki gol kadrowicza w Ligue 1. Rafał Kurzawa już trafia dla Amiens [WIDEO]

2018-09-16 15:37

Wprawdzie był tylko rezerwowym, ale nie przeszkodziło mu to zdobyć bramkę. Pomocnik reprezentacji Polski cieszy się z pierwszego gola w lidze francuskiej. Humor popsuł mu tylko wynik spotkania, bo klub naszego zawodnika Amiens przegrał u siebie 2:3 z Lille, które jest wiceliderem w Ligue 1.

Rafał Kurzawa do Amiens trafił latem i na razie trener Christophe Pelissier powoli wprowadza go do zespołu. Polak jest rezerwowym. Debiut zaliczył 18 sierpnia w przegranym 1:2 meczu z Montpellier. Teraz dostał kolejną szansę z Lille.

Bohaterem meczu był Nicolas Pepe. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej popisał się hat-trickiem, z czego dwie bramki zdobył z rzutów karnych. Kurzawa na boisku pojawił się już przy stanie 0:3. Wszedł 62. minucie, gdy zmienił Traore. To była dobra zmiana, bo już po 16 minutach reprezentant Polski zdobył kontaktową bramkę dla gospodarzy. To była ładna akcja Kurzawy, który wymienił piłkę z Brazylijczykiem Ganso, a następnie lewą nogą będąc na polu karnym pokonał bramkarza rywali. Wprawdzie w ostatniej minucie udało się Amiens jeszcze raz zaskoczyć obronę Lille, ale na uzyskanie choćby punktu nie starczyło już czasu.

Po pięciu kolejkach Amiens zajmuje 17. miejsce w lidze francuskiej, ostatnie bezpieczne nad strefą spadkową. W następnej serii drużynę Kurzawy czeka wyjazd do Strasburga (22 września).