Thomas Mueller, Thomas Muller

Autor: East News Thomas Mueller

El. Euro 2016. Przeciętni Niemcy pokonali walecznych Szkotów [WIDEO]

2014-09-08 0:42

Szkocja dzielnie walczyła, ale nie była w stanie zdobyć choćby punktu w starciu z Niemcami. Mistrzowie świata zagrali bardzo przeciętnie, co wystarczyło, by odnieść pierwsze zwycięstwo na drodze do Euro 2016. Dwa gole zdobył Thomas Mueller, który poprowadził swoją reprezentację do tryumfu na stadionie Borussii w Dortmundzie.

Niemcy przystępowali do meczu ze Szkocją w kiepskich humorach. Kilka dni wcześniej przegrali w towarzyskim meczu z Argentyną aż 2:4 i chcieli zatrzeć plamę zostawioną po rewanżu za finał mistrzostw świata. Joachim Loew nie mógł jednak skorzystać z kilku podstawowych zawodników, w czym Szkoci upatrywali swojej szansy.

El. Euro 2016: Polska rozbiła Gibraltar 7:0. Cztery gole Lewandowskiego [WIDEO + ZDJĘCIA]

Mecz zaczął się jednak od ataków gospodarzy. Już po kilku minutach Mueller mógł zdobyć bramkę głową, ale w stuprocentowej sytuacji przestrzelił. Poprawił się jednak w 18. minucie gry, gdy wykorzystał celne dośrodkowanie grającego z konieczności na prawej obronie Sebastiana Rudy'ego. Szkoci nie potrafili nijak zareagować na boiskowe wydarzenia, dlatego Niemcy spokojnie dowieźli prowadzenie do końca pierwszej połowy.

Druga zaczęła się od ataków gości. Bliski wyrównania był aktywny Naismith, ale piłka po jego indywidualnej akcji i strzale trafiła w słupek. Mistrzowie świata nie potrafili sforsować dobrze grającej defensywy Szkotów, w których bramce fantastycznie spisywał się Marshall. W 58. minucie uśpieni Niemcy nadziali się na kontrę, która na bramkę w sytuacji sam na sam zamieni Anya. Szkoci nie cieszyli się jednak długo, bo już trzy minuty później swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Mueller. W końcówce miał jeszcze okazję na hattricka, ale trafił w słupek. W doliczonym czasie gry w efekcie dwóch żółtych kartek z boiska wyleciał Mulgrew, który najpierw ostro potraktował Reusa, a chwilę później kopnął piłkę po gwizdku. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Niemcy rozpoczęli eliminacje do Euro 2016 od cennego zwycięstwa nad Szkocją.

Niemcy - Szkocja 2:1 (1:0)
Mueller 18,61 - Anya 58

Niemcy: Neuer, Rudy, Boateng, Hoewedes, Durm, Kramer, Kroos, Mueller, Reus, Schuerrle, Goetze.
Szkocja: Marshall, Hutton, Whittaker, Martin, Hanley, Morrison, Fletcher; Mulgrew, Naimsith, Bannan, AnyaSkłady:

Niemcy: Manuel Neuer - Sebastian Rudy, Jerome Boateng, Benedikt Hoewedes, Erik Durm - Thomas Mueller, Toni Kroos, Christoph Kramer, Marco Reus (90. Matthias Ginter), Andre Schuerrle (84. Lukas Podolski) - Mario Goetze

Szkocja: David Marshall - Alan Hutton, Russell Martin, Grant Hanley, Steven Whittaker - Barry Bannan (58. Steven Fletcher), Darren Fletcher (58. James McArthur), Charlie Mulgrew, James Morrison, Ikechi Anya - Steven Naismith (82. Shaun Maloney)

Żółte kartki: Durm, Mueller - Hanley, Morrison, Mulgrew
Czerwona kartka: Mulgrew (90, za drugą żółtą)

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!