Arkadiusz. Milik

Autor: Łukasz Grochala / CYFRASPORT Arkadiusz. Milik 21 l., Ajax - 10 mln euro

Feyenoord - Ajax: Arkadiusz Milik z asystą w hicie ligi holenderskiej [WIDEO]

2015-11-08 17:59

To więcej niż mecz - Feyenoord Rotterdam zagrał z Ajaxem msterdam już po raz 183. w historii. Zwycięzcy tym razem nie było, na De Kuip padł remis 1:1. Polak skończył spotkanie z asystą, choć szlagier ligi holenderskiej zaczął na ławce rezerwowych.

Mecz w Rotterdamie nasz napastnik rozpoczął na ławce rezerwowych. Frank de Boer w pierwszej połowie oszczędzał napastników, a roli fałszywej "9" wystąpił Davy Klaassen. Do przerwy gospodarze prowadzili - podanie Dirka Kuyta na bramkę zamienił Sven van Beek.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Milik i na efekty nie trzeba było długo czekać - w 57. minucie Polak podał do Klaassena, aten szczęśliwym strzałem doprowadził do wyrównania.

W tym sezonie Eredivisie Milik ma na koncie pięć bramek i pięć asyst. Ajax prowadzi i o trzy punkty wyprzedza Feyenoord.