Jest decyzja w sprawie szczepionek dla piłkarzy przed Euro! Klamka zapadła

2021-04-12 15:25 Marcin Długosz
Reprezentacja Polski w piłce nożnej
Autor: Tomasz Radzik Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Świat walczy z kryzysem wywołanym wybuchem pandemii koronawirusa jak tylko może. Od pewnego czasu rozpoczął się proces szczepień i jeśli zostanie on przeprowadzony z sukcesem, być może już wkrótce będziemy mogli mówić o odzyskaniu świata, który pamiętamy sprzed startu tego kryzysu. Tymczasem wszystko wskazuje już na to, że swój los względem szczepionek poznali reprezentanci Polski, którzy wyjadą w czerwcu na mistrzostwa Europy!

Gdyby nie wybuch pandemii koronawirusa, nowego mistrza Europy znalibyśmy już od niemal roku. Niestety jednak turniej zaplanowany na wakacje 2020 nie doszedł do skutku. Tytułu cały czas broni zatem Portugalia, a i reprezentacja Polski musi poczekać, zanim stoczy boje na kontynentalnym czempionacie. "Biało-czerwoni" w fazie grupowej zmierza się ze Słowacją, Szwecją i z Hiszpanią. Spotkania mają się odbyć w Dublinie i Bilbao, ale to, czy faktycznie te miasta ugoszczą Polaków, okaże się dopiero w najbliższych dniach.

To z tego powodu Lewandowscy dali swoim dzieciom takie imiona!

Również świat piłki nożnej przyzwyczaił się do nieobecności niektórych zawodników czy trenerów z powodu zakażeń koronawirusem. Na tym właśnie polega trud sezonu 2020/2021. A co w obliczu wprowadzenia szczepionek, które znacznie uodporniają organizm przez zachorowaniem? Oczywiście priorytetowo preparaty są przeznaczone dla osób starszych, najbardziej podatnych na ciężkie przejście COVID-19, ale już wkrótce zaszczepieni będą także sportowcy. W najbliższym czasie proces szczepienia czeka także kadrowiczów.

Według portalu "weszlo.com", prezes PZPN, Zbigniew Boniek, już w najbliższą środę na specjalnej konferencji poinformuje, że reprezentanci Polski zostaną zaszczepieni przed mistrzostwami Europy. Oprócz kadrowiczów, spośród sportowców tej możliwości dostąpią także olimpijczycy. Pewien wyjątek w kwestii szczepień i przeznaczenie preparatów dla młodych, zdrowych i silnych mężczyzn nie spowoduje spowolnienia procesu dotyczącego całego społeczeństwa, a powinien sprawić, że najważniejsza drużyna narodowa zagra na Euro w optymalnym składzie.

Jak wygląda rehabilitacja po COVID-19?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze