Kamil Grosicki zaprosił weteranów wojennych [ZDJĘCIA]

2016-04-19 9:43 po

Miły gest Kamila Grosickiego (28 l.). Gwiazdor reprezentacji Polski i francuskiego Rennes zaprosił do swojego domu we Francji żołnierzy weteranów wojennych. Grosicki wziął udział w akcji "Szacunek i wsparcie", której patronem jest Radio Szczecin.

Pomocnik zaprosił na mecz Rennes i przyjął w domu dwóch żołnierzy ze Szczecina. Kapral Dariusz Kacprzyk i kapitan Andrzej Pindor otrzymali od Grosickiego koszulkę klubową z autografem. W zamian pomocnik kadry narodowej dostał specjalny T-shirt symbolizujący akcję, dyplom oraz wyjątkową pamiątkę - wygrawerowany symbol Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Wojciech Szczęsny świętuje URODZINY. Wyjątkowy prezent od Mariny [ZDJĘCIE]

- Warto pomagać tym ludziom. Oni, jak wyjeżdżają na swoją misję, to jadą, by walczyć, by zrobić coś dobrego dla narodu - powiedział Grosicki, cytowany przez Radio Szczecin.

Kapral Dariusz Kacprzyk z 12. Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie dwa razy był na misji w Afganistanie. Z kolei kapitan Andrzej Pindor to weteran misji w Afganistanie, Czadzie i Iraku. Właśnie on jest pomysłodawcą tej akcji.

Akcja "Szacunek i wsparcie" trwa od 2012 roku, pomaga weteranom finansowo i psychologicznie. Wzięli w niej udział również inni sportowcy: Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Marcin Gortat.