Kim jest Krzysztof Piątek? Sylwetka napastnika reprezentacji Polski: klub, żona rodzina

2021-05-06 10:30 Damian Okła
Krzysztof Piątek
Autor: Cyfra Sport Krzysztof Piątek

W pewnym momencie wydawało się, że Krzysztof Piątek bardzo szybko awansuje w hierarchii napastników polskiej kadry. Kariera byłego piłkarza m.in. Cracovii, czy Zagłębia Lubin nieco wyhamowała, ale wciąż regularnie dostaje kolejne powołania i w kilku meczach udowodnił, że jego umiejętności bardzo przydają się biało-czerwonej kadrze. A nie można zapominać, że gdy zdrowie będzie dopisywało, przed Piątkiem jeszcze wiele lat kariery i kto wie, co wydarzy się w najbliższej przyszłości?

Był taki etap kariery Krzysztofa Piątka, że zachwycali się nim nie tylko eksperci i kibice w Polsce, ale również w wielu innych krajach. Rzadko zdarza się bowiem, że po przejściu do dużo silniejszej ligi, jaką w porównaniu z Ekstraklasą jest Serie A, zawodnik niemal od razu zaczyna strzelać jak na zawołanie. Choć Piątek już w barwach Cracovii udowadniał, że ma nosa do zdobywania bramek i potrafi regularnie wpisywać się na listę strzelców, to jego postawa w Genoi zaskoczyła wszystkich. W 21 spotkaniach zdobył aż 19 bramek. Najlepsi snajperzy na świecie mogli mu pozazdrościć takiego wyniku. Ciężko było się więc dziwić, że Piątkiem od razu zainteresowały się wielkie kluby. Najbardziej konkretny w staraniach był AC Milan, który wykupił Polaka. To jeden z najgłośniejszych transferów w polskiej piłce w ostatnich latach. Milan to bowiem klub utytułowany, którego nazwa budzi emocje w wielu zakątkach świata.

Spis treści

  1. Krzysztof Piątek klub
  2. Krzysztof Piątek reprezentacja
  3. Krzysztof Piątek rodzina
  4. Krzysztof Piątek sylwetka

Krzysztof Piątek klub

I od razu Piątek pokazał, że bez względu na zmianę miejsca i przejście do większego klubu, nie zamierza się zatrzymywać. Już kilka dni po transferze zdobył dwie bramki w Pucharze Włoch z Napoli, a następnie kontynuował serię meczów z bramkami. Niestety dla Polaka, w pewnym momencie mocno się zaciął i jak do tej porty nie odzyskał skuteczności. Milan postanowił go sprzedać do Herthy Berlin, gdzie jak na razie w 44 meczach zdobył 11 bramek. Nie jest to dorobek, który jeszcze dwa lata temu robiłby jakiekolwiek wrażenie.

Krzysztof Piątek reprezentacja

Nie zmieniło to jednak jego pozycji w reprezentacji. Piątek wciąż jest regularnie powywoływany. Co jednak najważniejsze dla niego, czasami potrafi pokazać, że może dać kadrze naprawdę dużo. To przecież Piątek dał cenne zwycięstwo z Austrią na początku eliminacji do mistrzostw Europy, a we wszystkich meczach zdobył cztery bramki. Jego bramki trzy punkty dały również w starciu z Macedonią i Izraelem. W sumie Piątek w biało-czerwonych barwach zagrał 18 spotkań i zdobył 8 bramek. Teraz ma okazję pojechać na pierwszy duży turniej w swojej karierze.

Krzysztof Piątek rodzina

Życiową partnerką napastnika Herthy Berlin jest Paulina Piątek. Para jest ze sobą od wielu lat. Zakochani poznali się jeszcze za czasów występów Piątka w barwach Zagłębia Lubin. Na ślubnym kobiercu zdecydowała się stanąć 1 czerwca 2019 roku. Paulina Piątek z wykształcenia jest prawniczką.

Krzysztof Piątek sylwetka

  • Data urodzenia: 01.07.1995 (25 lat)
  • Klub: Hertha Berlin
  • Bilans w kadrze (mecze/gole): 18/8
  • Numer: 23
  • Debiut w kadrze: 11.09.2018 Polska – Irlandia 1:1
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze