Maciej Rybus

i

Autor: Cyfra Sport Maciej Rybus

Piłkarz przerwał milczenie

Maciej Rybus nie wytrzymał. Odpowiedział na wpis internauty. Napisano o powołaniu do rosyjskiego wojska

2022-09-29 10:51

Sprawa związana z pozostaniem Maciej Rybusa w Rosji, mimo trwającej wojny na Ukrainie, ostatnio nieco przycichła. Piłkarz nie dostaje powołania do reprezentacji i kibice mogli o nim zapomnieć, ale obrońca postanowił o sobie przypomnieć. W mediach społecznościowych odpowiedział na wpis internauty, który był nawiązaniem do decyzji Rybusa oraz ostatnich wydarzeń w Rosji.

Tuż po wybuchu wojny na Ukrainie, zaczęto dyskutować, czy Polacy grający w rosyjskich ligach nie powinni natychmiast zmienić pracodawców. Mówiło się przede wszystkim o Grzegorzu Krychowiaku i Macieju Rybusie. Reprezentanci Polski od paru lat przebywali na wschodzie Europy, gdzie doceniano ich umiejętności piłkarskie i radzili sobie całkiem nieźle.

Rybus przerwał milczenie. Odpisał na wymowny wpis internauty

Krychowiak niemal natychmiast zdecydował się na zmianę ligi. Rybus postąpił zupełnie inaczej. W pewnym momencie wydawało się, że jednak opuści Rosję, bo Lokomotiw Moskwa pożegnał piłkarza, ale niedługo potem okazało się, że obrońca związał się kontraktem ze Spartakiem. Wówczas wylała się na niego lawina hejtu i zaczęto mówić, że nie ma dla niego miejsca w kadrze.

Sam Rybus zdawał sobie sprawę, że pozostanie w Rosji zamknęło mu drzwi na mundial. - Wiedziałem już wcześniej, że po swojej decyzji nie zagram na mundialu. Rozmawiałem z selekcjonerem. Wyjaśnił mi, jak wygląda sprawa. Po podjęciu decyzji, że pozostaję w Rosji, wiedziałem, że tracę szansę na grę na mistrzostwach świata. Postanowiłem mimo wszystko zostać - powiedział w rozmowie ze Sport-express.ru.

Rybus rzadko zabierał jednak głos i w mediach społecznościowych nie odpowiadał na różne zaczepki. Aż do teraz. Na Twitterze pojawił się wpis ze zdjęciem zamyślonego, a wręcz zmartwionego piłkarza i podpis: - Kiedy listonosz przyniósł powołanie, ale okazało się, że to nie jest powołanie na Mistrzostwa Świata w Katarze tylko do wojska w rosji (pis. oryg. - przyp. red.). Rybus odpisał natomiast: - Listonosz powołań nigdy nie przynosił. Coś się pozmieniało teraz? Pod wpisem piłkarza pojawiło się wiele negatywnych komentarzy.

Sonda
Czy Maciej Rybus powinien być powoływany do polskiej kadry?
Don Kasjo po konferencji Prime MMA 3
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze