Ryan Giggs

i

Autor: AP Ryan Giggs

Kłopoty, kłopoty Giggsa

Miał trenować Walię, ale znowu nabroił. Ryan Giggs zawstydził nawet Elżbietę II

2022-09-25 11:27

To legendarny Ryan Giggs miał mierzyć się z Czesławem Michniewiczem w niedzielny wieczór w Cardiff. Choć Walia nie miała nigdy wybitniejszego piłkarza, to nie miała również większego skandalisty. Efekt? Stracona posada selekcjonera kadry i… tytuł szlachecki z rąk Elżbiety II.

– Już niedługo będziemy na niego wołać Sir Ryan Giggs – wypsnęło się kiedyś w mediach Wayne’owi Rooneyowi, który został zapytany o kolegę z Manchesteru United. Giggs zdobył te same trofea, co Sir Alex Ferguson, którego nieżyjąca już królowa Anglii uhonorowała w 1999 r. Jedenaście lat później BBC nadała Giggsowi tytuł sportowej osobowości roku. Walijczyk wypinał się do orderów i był bliski tytułu szlacheckiego, a za plecami brata (i swojej żony!) spotykał się z jego małżonką. Przez osiem lat. Gwiazdor MU romansował również z uczestniczką brytyjskiej wersji Big Brothera Imogen Thomas. Gdy o wszystkim dowiedziano się w pałacu Buckingham – szanse na jakiekolwiek zaszczyty poszły na śmietnik.

Po tym pytaniu dziennikarza TVP Gareth Bale zaczął bronić Roberta Lewandowskiego. Stanowcza reakcja przed Walia - Polska

Andrzej Niedzielan po meczu z Holandią

Oprócz wszelakich rekordów, to rola selekcjonera reprezentacji Walii była więc wielką formą docenienia „Giggsy’ego”. W listopadzie 2020 r. rozpadł się i ten domek z kart. Giggsa odsunięto od kadry, bowiem został… aresztowany pod zarzutem napaści na partnerkę Kate Greville. Według aktu oskarżenia zachowanie byłego piłkarza wobec kobiety to: próby izolacji, liczne poniżenia, nękania, upokorzenia oraz znęcanie się. Walijczyk został też oskarżony o napaść na jej młodszą siostrą Emme Greville. Ława przysięgłych w trakcie procesu nie była w stanie rozwiązać zawiłych kłopotów byłego skrzydłowego i proces ma zostać powtórzony.

Erling Haaland dokonał niesamowitego czynu! Nawet Lewandowski nie osiągnął tego w jego wieku

Jak zakomunikowały władze walijskiej federacji – piłkarze muszą skupić się na mistrzostwach świata. Krótko i na temat. Już dziś Walijczycy zmierzą się na Cardiff City Stadium z Polską w ramach ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Narodów.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze