Erling Haaland

i

Autor: AP PHOTO Erling Haaland

22-letni miliarder

Erling Haaland dokonał niesamowitego czynu! Nawet Lewandowski nie osiągnął tego w jego wieku

2022-09-25 7:56

Ma dopiero 22 lata, a już jest miliarderem. Choć trudno w to uwierzyć, to Erling Haaland za kilka lat może być jeszcze większą gwiazdą niż Robert Lewandowski. Norweski piłkarz wyprzedził Polaka pod niektórymi względami. Choć jest 12 lat młodszy, to już został… miliarderem. Znalazł się na liście najbogatszych Norwegów w zestawieniu „Kapitalu”.

Piłkarz Manchesteru City Erling Braut Haaland został najmłodszym norweskim miliarderem i znalazł się na liście 400 najbogatszych obywateli tego kraju opublikowanej przez magazyn finansowy "Kapital”. Jego majątek wyliczono na 1,1 miliarda koron. Wychodzący od 1971 roku prestiżowy dwutygodnik publikuje od kilkudziesięciu lat taką listę na wzór amerykańskiego "Forbesa".

22-letni Erling Haaland miliarderem. Jest na liście najbogatszych Norwegów

Wyliczono, ile 22-letni Haaland zarobił dotychczas w Red Bull Salzburg i Borussii Dortmund oraz wliczono zagwarantowane zarobki z pięcioletniego kontraktu z Manchester City i dochody z umów sponsorskich. Jednocześnie odjęto podatki, stałe wydatki na życie, inwestycje w m.in. nieruchomości oraz ruchomości jak prywatny samolot, który piłkarz kupił w ubiegłym roku. Do obliczeń nie wzięto pod uwagę najróżniejszych dodatkowych premii za wyniki zarówno od pracodawcy, jak i sponsorów uważając je za "na razie niepewne".

Komiczna sytuacja na konferencji kadry. Zza winkla nagle wychynął Krychowiak i… Co za trolling!

Najlepsze memy po meczu Polska – Holandia!

"Licząc bardzo ostrożnie to suma netto wyszła nam 1,1 miliarda norweskich koron (110 mln euro), lecz wszystko wskazuje, że będzie znacznie wyższa, ponieważ dojdą w okresie następnych pięciu lat zmieniające się kontrakty sponsorskie oraz rosnące wpływy z reklam, a gwiazda piłkarza dopiero zaczęła rozbłyskać" - tłumaczyli dziennikarze "Kapital".

Erling Haaland miliarderem najszybciej w historii

Podkreślono, że jeszcze nigdy żaden Norweg w tak młodym wieku i w tak krótkim czasie, zaczynając od zera, nie dorobił się takiej fortuny. "Jest nie tylko najmłodszym miliarderem w Norwegii, lecz też pierwszym piłkarskim miliarderem w naszym kraju" - podkreślił magazyn.

Który z zawodników jest starszy?

Pytanie 1 z 10
Kto jest starszy? Sławomir Szmal, czy Mariusz Pudzianowski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze