Michał Listkiewicz OSTRO o piłkarskich menedżerach. Nie oszczędza nikogo!

2020-07-07 13:02 Michał Listkiewicz
Michał Listkiewicz
Autor: ANDRZEJ LANGE / SE Michał Listkiewicz

Stonka i szarańcza pospołu nie poczyniły by takiego spustoszenia w uprawach jak menedżerowie w futbolu. Kwoty wypłacane pośrednikom transferowym idą już w miliardy, które nigdy nie wrócą do sportu, raczej zasilą kasyna, spelunki i inne ciemne interesy. Drobne pójdą na groteskowe koszule w motyle, skórzane płaszcze lub środki na erekcję, bo wielu z tego towarzystwa lubi imponować młodym kobietom.

Taki Pini Zahavi, stetryczały playboy, popisuje się otoczeniem pięknych miss Afryki lub Brazylii, co mnie akurat śmieszy, ale nierozgarniętym piłkarzom czy prezesom klubów imponuje. Podejrzany biznes nikomu nie przeszkadza, bo pewnie każdy ma z niego jakieś profity. Także usłużni dziennikarze podbijający bębenek na życzenie pośredników. Ileż to razy czytaliśmy o rzekomym zainteresowaniu wielkiego zachodniego klubu polskim zawodnikiem.

Zażądał takich MILIONÓW, jakie ma Lewandowski. Gwiazdor może wylecieć z Bayernu

Super Sport 7 VII

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Humbug służył dociśnięciu do ściany skołowanego właściciela rodzimego klubu przy podpisywaniu kontraktu ze stosowną prowizją menedżerska oczywiście. Właściciel Lecha Jacek Rutkowski nazwał kiedyś ten proceder paybackiem, bo kasa krąży między kilkoma indywiduami ze szkodą dla klubu.

Traktowanie sportu jak maszynki do robienia pieniędzy postępuje w zatrważającym tempie, jego społeczne i wychowawcze walory dawno zeszły na daleki plan. Łamane są przepisy zabraniające udziałów w kilku klubach, pobierania prowizji od obu stron umowy, kaperunku nieletnich. Zaraza z Włoch i Portugalii znalazła dogodne warunki rozwoju i w Polsce. Mecenas L. zza kurtyny steruje już kilkoma klubami a ma apetyt na więcej.

DRUZGOCĄCA opinia o prezesie Korony Kielce. Eksperci ZGNIETLI Krzysztofa Zająca | Super Sport

PZPN pewnie niewiele może zdziałać, skoro FIFA i UEFA pozwala na bezkarne obchodzenie reguł, które same wymyśliły. Finansowe fair play obowiązuje tylko niektórych, podobnie jak zakaz dopingu. Zwalnianie z kontroli gwiazd amerykańskiego futbolu czy basketu obnaża hipokryzję liderów światowego sportu. O ile takowi w ogóle jeszcze istnieją w korporacyjnej rzeczywistości.

Najnowsze