Na TVP wygrzebali stare materiały z Jackiem Gmochem. Zamalował na żywo pół ekranu, to hit!

2022-01-13 15:24
Jacek Gmoch
Autor: VIPHOTO/East News Jacek Gmoch

Jacek Gmoch to postać, której polskim kibicom piłki nożnej nie trzeba przedstawiać. Aktywnie pracował przy rozpracowywaniu rywali legendarnej reprezentacji pod wodzą Kazimierza Górskiego. Później sam zaczął karierę trenerską i został szczególnie doceniony w Grecji. Po zakończeniu kariery Gmoch zajął się karierą eksperta w telewizji. TVP właśnie odkopało materiały z udziałem Gmocha, które są prawdziwymi hitami!

Jacek Gmoch to postać dla polskiej piłki nożnej wręcz legendarna. Popularność zdobył jako członek sztabu szkoleniowego legendarnej kadry prowadzonej przez Kazimierza Górskiego. Później próbował z sukcesami swoich sił w trenerce i doceniono go szczególnie w Grecji, gdzie pracował wiele lat. Po zakończeniu aktywnej kariery na ławce, wszedł na nową ścieżkę. Wcale jednak nie rozstał się z ukochaną dyscypliną sportową. Został ekspertem telewizyjnym i na antenie TVP wielokrotnie analizował boiskowe wydarzenia. Jego występy z markerem w dłoni przeszły do historii, a z okazji urodzin przypomniano kilka brawurowych.

Były reprezentant Polski przeprowadził nielegalną eksmisję na Ursynowie? Mocne oskarżenia Piotra Ikonowicza

Jacek Gmoch zamalował pół ekranu w telewizji. Wideo to hit!

Dla Jacka Gmocha praca w telewizji musiała być prawdziwą przyjemnością. Przed kamerami radził sobie zawsze jak ryba w wodzie, a fani pokochali jego kwieciste porównania. Legendą obrosły jednak nie tylko powiedzonka byłego trenera. Równie rozpoznawalne stały się jego analizy. Z nowoczesnym jak na tamte czasy sprzętem mógł na żywo malować na ekranie strzałki, linie, kółka i inne kształty, z czego chętnie korzystał. Momentami jednak na ekranie znajdowało się tak wiele rysunków, że widzowie mimowolnie się uśmiechali. TVP Sport przypomniało kilka z brawurowych występów Gmocha.

Jan Tomaszewski zapytany, czy zostałby selekcjonerem reprezentacji. Stanowcza odpowiedź, nie pozostawił wątpliwości

Jacek Gmoch skończył 83 lata

Dla Jacka Gmocha 13 stycznia 2022 roku był wyjątkowym dniem. Tego dnia legenda futbolu w Polsce skończyła 83 lata. Przy filmiku z jego występami na Twitterze znalazły się również życzenia. "Ekspert nie myśli, ekspert wie. I ekspert objaśnia. Jacek Gmoch – "król markera" i "najlepszy trener świata" kończy dziś 83 lata. Życzenia zdrowia i ciągle tej samej pasji do futbolu" - napisano.

Sonda
Czy lubisz Jacka Gmocha?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze