Saganowski strzelił dwie bramki dla "Świętych"

2009-02-01 1:24

Marek Saganowski strzelił dwa gole dla Southampton w spotkaniu ze Swansea City. "Święci" zremisowali ten mecz 2:2, a polski napastnik przebywał na boisku pełne 90 minut.

Pierwsza bramka dla Southampton padła po błędzie obrony gości, który wykorzystał Saganowski. Jeden z obrońców zbyt krótko wycofał piłkę, a ta padła łupem Polaka. Były gracz Legii Warszawa wygrał pojedynek z bramkarzem i wyprowadził "Świętych" na prowadzenie.

Wyrównał Jordi Gomez w 32. minucie. W drugiej połowie, po faulu na tym zawodniku, czerwoną kartkę obejrzał zawodnik Southampton Lee Molyneux, Kolejną bramkę dla Swansea zdobył Gorka Pintado. W 75. minucie Saganowski wykorzystał nieudaną pułapkę off-side'ową i przelobował bramkarza gości.

Bartosz Białkowski oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Southampton FC - Swansea City 2:2 (1:1)

1:0 Saganowski 16. min
1:1 Gomez 32. min
1:2 Pintado 65. min
2:2 Saganowski 75. min.

Żółte kartki: Saganowski, Molyneux (Southampton FC) - Gomez (Swansea City)
Czerwone kartki: Molyneux