Autor: Paweł Skraba/Super Express Robert Lewandowski podczas porannego treningu

Tak grali kadrowicze przed pierwszym zgrupowaniem z Brzęczkiem. Napastnicy w formie!

2018-09-03 7:56

Minął tydzień od momentu, w którym selekcjoner Jerzy Brzęczek ogłosił powołania na swoje pierwsze zgrupowanie z reprezentacją Polski. Kadrowicze przez cały weekend walczyli o to, by udowodnić, że nominacja od nowego opiekuna kadry im się należała. Szczególnie błysnęli napastnicy - Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek. Obaj strzelali w spotkaniach swoich klubów.

Reprezentacja Polski w najbliższym czasie zagra dwa mecze pod wodzą nowego selekcjonera Jerzego Brzęczka. Już 7 września biało-czerwoni w Bolonii zmierzą się z Włochami i tym samym zainaugurują zmagania w Lidze Narodów. Cztery dni później we Wrocławiu nasze "Orły" zmierzą się z Irlandią w spotkaniu towarzyskim. Brzęczek obdarzył kredytem zaufania kilku piłkarzy, którzy do tej pory tylko marzyli o pierwszej reprezentacji. Ci w weekend chcieli udowodnić, że nominacje do drużyny narodowej nie były na wyrost.

Polska bramkarzami stoi. Na tej pozycji Jerzy Brzęczek raczej nie będzie miał problemów. Golkiperów mamy solidnych. Grają regularnie w swoich klubach w czołowych ligach Europy. Na najbliższe spotkania selekcjoner powołał trio: Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny i Łukasz Skorupski. Cała trójka zagrała w pełnych wymiarze czasowym, ale zadowolony po ligowym boju był tylko Szczęsny. Bramkarz Juventusu mógł świętować kolejne zwycięstwo. Tym razem "Stara Dama" pokonała Parmę 2:1. "Fabian" i "Skorup" miny mieli bardziej niezadowolone. West Ham United pierwszego z nich poległ w starciu z Wolverhampton 0:1, a Bologna Skorupskiego okazała się słabsza od Interu Mediolan, przegrywając gładko 0:3.

Krzysztof Piątek, Genoa

Autor: East News Krzysztof Piątek w barwach Genoi

Na uwagę zasługuje postawa naszych napastników w miniony weekend. Selekcjoner Brzęczek postawił na jakość, a nie na ilość. W związku z tym powołał zaledwie trzech zawodników pierwszej linii. Oprócz Arkadiusza Milika, pozostałych dwóch trafiało w minionych kolejkach swoich lig. Robert Lewandowski strzelił gola i zaliczył asystę w spotkaniu z VfB Stuttgart, wygranym przez Bayern Monachium 3:0. Z kolei Krzysztof Piątek zdobył dwie kolejne bramki dla Genoi, ale jego zespół przegrał 3:5 z Sassuolo. Milik, podobnie jak całe Napoli, zawiódł. Wicemistrz Włoch przegrał wyraźnie z Sampdorią Genua 0:3.

Tak grali kadrowicze Jerzego Brzęczka w weekend:

Bramkarze:

Łukasz Fabiański (West Ham United) – 90 minut w meczu z Wolverhampton (0:1)
Wojciech Szczęsny (Juventus) – 90 minut w meczu z Parmą (2:1)
Łukasz Skorupski (Bologna FC) – 90 minut w meczu z Interem Mediolan (0:3)

Obrońcy:

Jan Bednarek (Southampton) – poza kadrą na mecz z Crystal Palace (0:2)
Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) – 90 minut w meczu z Napoli i asyta (3:0)
Adam Dźwigała (Wisła Płock) - 90 minut w meczu z Jagiellonią Białystok (1:1)
Kamil Glik (AS Monaco) - 90 minut w meczu z Olympique Marsylia i żółta kartka (2:3)
Marcin Kamiński (Fortuna Düsseldorf) - 90 minut w meczu z RB Lipsk (1:1)
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) - 90 minut w meczu z Karpatami Lwów (0:2)
Rafał Pietrzak (Wisła Kraków) - 90 minut w meczu ze Śląskiem Wrocław (1:0)
Arkadiusz Reca (Atalanta Bergamo) - cały mecz na ławce rezerwowych w meczu z Cagliari (0:1)
Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) – 90 minut w meczu z Krasnodarem (1:2)

Pomocnicy:

Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – poza kadrą na mecz z Leverkusen (3:1)
Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok) - 90 minut w meczu z Wisłą Płock i żółta kartka (1:1)
Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) – 90 minut w meczu z Dunav Ruse (3:1)
Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – 90 minut w meczu z Rijeką (1:1)
Mateusz Klich (Leeds) – 90 minut w meczu z Middlesbrough (0:0)
Rafał Kurzawa (Amiens) – na ławce w meczu z St. Etienne (0:0)
Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) – 90 minut w meczu z Krasnodarem (1:2)
Karol Linetty (Sampdoria Genua) – 90 minut w meczu z Napoli (3:0)
Maciej Makuszewski (Lech Poznań) - 45 minut w meczu z Piastem Gliwice (1:1)
Taras Romanczuk (Jagiellonia Bialystok) - 90 minut w meczu z Wisłą Płock i żółta kartka (1:1)
Damian Szymański (Wisła Płock) - 90 minut w meczu z Jagiellonią Białystok (1:1)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) - 90 minut w meczu z Sampdorią (0:3)

Napastnicy:

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - 90 minut i gol w meczu z VfB Stuttgart (3:0)
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) - 90 minut w meczu z Sampdorią (0:3)
Krzysztof Piątek (Genoa CFC) - 90 minut i dwa gole w meczu z Sassuolo (3:5)