Christian Kouame, Krzysztof Piątek

Autor: Simone Arveda/ANSA/AP Christian Kouame, Krzysztof Piątek

Fenomenalny Krzysztof Piątek wciąż skuteczny! Dwa gole Polaka (WIDEO)

2018-09-02 22:56

Krzysztof Piątek (23 l.) nie przestaje zachwycać na początku sezonu w Serie A. Polski napastnik zdobył dwie bramki, ale jego Genoa przegrała z Sassuolo po szalonym meczu 3:5. Piątek z dorobkiem trzech goli jest współliderem klasyfikacji strzelców włoskiej Serie A (wraz z Marco Benassim z Fiorentiny).

Polski napastnik dał swojemu zespołowi prowadzenie już w 27. minucie, ale od tego momentu... jego zespół przestał istnieć na boisku. Piłkarze Sassuolo od 34. do 62. minuty zdobyli aż 5 bramek. Gdy wydawało się, że goście po tym ciosie już się nie podniosą, bramkę zdobył Goran Pandev, a później drugą bramkę zdobył Piątek. Jak się później okazało, był to gol jedynie zmniejszający rozmiary porażki.

Mimo niekorzystnego wyniku Piątek może być z siebie zadowolony, bo od początku sezonu jest bardzo skuteczny. Najpierw zdobył 4 gole w wygranym 4:0 meczu z Lecce w Pucharze Włoch, później trafił także w meczu z Empoli (2:1), a teraz dołożył dwa gole.