Zbigniew Boniek zabrał głos na temat Cezarego Kucharskiego. „Zbyt łatwo byłoby przyłożyć”

2020-10-29 17:24
Zbigniew Boniek
Autor: SE Zbigniew Boniek

Zarzuty wobec byłego agenta Roberta Lewandowskiego – Cezarego Kucharskiego brzmią poważnie i sprawa nabiera rumieńców także dzięki ujawnionym taśmom, które mają być dowodem szantażowania piłkarza przez menedżera. Od lat wiadomo, że Kucharski oraz Zbigniew Boniek, szef PZPN, delikatnie mówiąc, nie przepadają za sobą i dawali wielokrotnie temu wyraz w publicznej wymianie „uprzejmości”. „Zibi” nie wypowiadał się do tej pory na temat najnowszej afery z udziałem „Kucharza”. W końcu jednak zabrał głos.

Spięcia na linii Kucharski – Boniek trwają od lat. Już w 2012 roku, gdy Zibi kandydował na prezesa PZPN, Kucharski był jego zagorzałym przeciwnikiem. Podczas gdy większość polskich kibiców w roli nowego prezesa PZPN widziała wówczas Bońka, Kucharski odradzał publicznie taki wybór. – Kandydatura Bońka jest obliczona na utrzymanie obecnego układu w polskiej piłce – ostrzegał wtedy „Kucharz”. W 2016 roku Boniek znowu starał się o fotel szefa PZPN, a jego przeciwnikiem był wspierany m.in. przez Kucharskiego biznesmen Józef Wojciechowski. I wtedy nie brakowało spięć. Kucharski był jednym z tych, którzy protestowali, twierdząc, że osoba niemieszkająca w Polsce nie powinna kandydować oraz reklamować firmy bukmacherskiej.

SPECJALNA OCHRONA dla Roberta Lewandowskiego i jego żony! Chodzi o spór z Cezarym Kucharskim

Z kolei, kiedy drogi Cezarego Kucharskiego i Roberta Lewandowskiego się rozeszły, w mediach społecznościowych nie raz jeszcze iskrzyło pomiędzy Zibim a byłym już menedżerem „Lewego”. Podczas jednej z wymian zdań Boniek stwierdził na Twitterze: „A kolega CK znowu ma coś do powiedzenia na temat Roberta Lewandowskiego. Żenujące wypociny odtrąconego”.

Taśmy Kucharskiego: tak był szantażowany Robert Lewandowski

W dniu, w którym opinia publiczna w Polsce mogą się zapoznać z taśmami mającymi świadczyć o szantażowaniu piłkarza przez menedżera. Boniek wypowiedział się na temat Kucharskiego.

Robert Lewandowski pokazał TROFEA. Kibice zauważyli, że czegoś brakuje

„Dzwonią dziennikarze i chcą coś o CK. Panowie, 8 lat facet na mnie nadaje i najeżdża, ale ja mam swoje zasady.... Prawie nigdy nie odpowiedziałem na zaczepki... a dzisiaj? Zbyt łatwo byłoby przyłożyć. Wolę spokój i dystans. Przyjdzie czas na podsumowanie pewnych postępowań” – napisał na Twitterze prezes Boniek, najwyraźniej nie chcąc dolewać oliwy do ognia.

Najnowsze