Żurawski pokonał Olympiakos!

2009-04-13 1:05

Maciej Żurawski zdobył kolejnego gola w rozgrywkach Alpha Ethniki. Tym razem w spotkaniu 29. kolejki po raz dziesiąty w sezonie wpisał się na listę strzelców, a jego Larissa pokonała Olympiakos Pireus 1:0.

Były reprezentant Polski pokonał Pavla Kovaca w 54. min. Żurawski otrzymał piłkę na lewej stronie, po czym wpadł w pole karne, ograł defensorów Olympiakosu i celnie przymierzył. Polak zaliczył pełne 90 minut, podobnie jak w drużynie rywala Michał Żewłakow.

W "polskim" meczu zespoły AO Xanthi i PAOK-u Saloniki dzieliły się punktami, ale tylko do 90. minuty. W doliczonym czasie rzut karny pewnie egzekwował Vladan Ivić i to PAOK zgarnął komplet punktów. Całe spotkanie rozegrali Rafał Grzelak i Mirosław Sznaucner.

Całe spotkanie w bramce Iraklisu zaliczył Wojciech Kowalewski, który skapitulował w 83. min po strzale Danijela Cezarka. Ekipa z Salonik mimo to zwyciężyła z Asteras Tripolis 2:1.

Czyste konto natomiast zachował Arkadiusz Malarz. Jego koledzy z OFI Kreta nie potrafili jednak uzyskać zwycięskiego gola w bezbramkowej potyczce z Ergotelisem Heraklion.

Kolejny mecz w pełnym wymiarze czasowym rozegrał Jakub Wawrzyniak. Jego Panathinaikos zremisował na wyjeździe z Panserraikos 0:0.

Cenne zwycięstwo odnieśli gracze Arisu Saloniki, którzy pokonali AEK Ateny po bramce Koke. W składzie Arisu zabrakło Piotra Włodarczyka. Na murawie nie pojawił się też Piotr Piechniak. Skrzydłowy Levadiakos z ławki rezerwowych oglądał zwycięstwo jego drużyny z Panthrakikos 3:1.

Mimo porażki Olympiakos zachował pozycję lidera, ale rywale zniwelowali stratę. Drugi PAOK traci osiem punktów, a trzeci Panathinaikos dziesięć. Larisa zajmuje piątą pozycję.