Arkadiusz Milik idzie do Romy. Na stole wielkie pieniądze dla Polaka!

2020-09-18 14:51 Piotr Koźmiński
Arkadiusz Milik
Autor: AP Arkadiusz Milik

Po wielu dniach negocjacji Arkadiusz Milik (26 l.) zgodził się przyjąć ofertę AS Roma i po przejściu testów medycznych podpisze pięcioletni kontrakt z rzymianami. Nieoficjalnie mówi się, że roczna pensja Polaka będzie oscylowała wokół pięciu milionów euro. A skoro o finansach mowa. Do włoskich mediów w ostatnich dniach mocno „przeciekały” informacje dotyczące ekonomicznych warunków transakcji.

Co do kwoty transferu: najczęściej pojawi a się opcja, że to będzie wypożyczenie za 3 mln euro z obowiązkowym wykupem za 15 mln euro. Do tych 18 mln może jeszcze dojść około 9 mln euro różnych bonusów. Już wcześniej pisano, że jeżeli w danym sezonie Milik strzeli dla Romy co najmniej 10 goli, to Napoli dostanie z tego tytułu milion euro. Czyli, każda bramka reprezentanta Polski jest warta 100 tysięcy euro. W przypadku kolejnej zmiany klubu neapolitańczycy mają dostać kolejny milion euro.

Jakub Łabojko w Brescii. Śląsk Wrocław sporo zarobił, a w przyszłości dostanie bonusy

Przejście Milika do Romy „uwolniło” transfer Edina Dzeko, właśnie z Romy do Juventusu. Bośniak będzie miał tam jeszcze wyższe zarobki – około 7,5 mln euro. Natomiast, jak wspomniano na początku, ostatnim punktem przed podpisaniem umowy z Romą przez Milika jest zaliczenie przez niego testów medycznych. A te odbywają się w.. Szwajcarii. Rzymianie dobrze wiedzą, że Polak miał dwa razy zerwane więzadła (w obu kolanach) i chcą mieć pewność, że Milik jest już w stu procentach zdrów.

Legia - Górnik. Jan Tomaszewski: Może jak Legia przegra, to działacze Legii się obudzą

Najnowsze