Christian Eriksen

i

Autor: Cyfra Sport Christian Eriksen

Christian Eriksen wraca do Włoch! Czy będzie kontynuował karierę?

2021-07-11 14:20

Mija już miesiąc odkąd na murawie stadionu w Parken rozegrały się dramatyczne momenty z udziałem Christiana Eriksena. Duńczyk w ostatnim czasie przeszedł zabieg wszczepienia rozrusznika serca, a teraz wraca do Włoch i do swojego klubu, Interu Mediolan, aby przejść ważne badania. To one zadecydują, czy piłkarz będzie mógł kontynuować karierę.

Był drugi dzień mistrzostw Europy, gdy dobiegała końca pierwsza połowa starcia Duńczyków z Finami. Nagle na murawę upadł Christian Eriksen - wszystko nastapiło zupełnie bez kontaktu z przeciwnikiem. Od razu stało się jasne, że wydarzyło się coś bardzo niedobrego. Potem wydarzenia potoczyły się już lawinowo. Bohaterska postawa kapitana duńskiej kadry, Simona Kjaera, w połączeniu z natychmiastową interwencją medyków sprawiły, że Eriksenowi udało się uratować życie.

Łukasz Podolski już czaruje w Zabrzu. Tak wyglądał pierwszy trening gwiazdy w Górniku - ZDJĘCIA

W kopenhaskim szpitalu graczowi wszczepiono jednak rozrusznik serca. A taka sytuacja wyklucza możliwość kontynuowania kariery w Interze Mediolan, gdyż zabraniają tego włoskie przepisy. Teraz zawodnik przylatuje na Półwysep Apeniński, aby przejść ważne badania i dowiedzieć się, czy może zrezygnować z posiadania rozrusznika. Jeśli tak się stanie, być może zdecyduje się na ten krok i nadal będzie występował w ekipie "Nerazzurrich".

Zobacz też: Niecodzienny problem Włochów przed finałem Euro. Adam Nawałka byłby wściekły

W innym przypadku natomiast - jeśli Duńczyk nie zdecyduje się na zakończenie kariery - w grę wchodzi jeszcze transfer do innego klubu. W zalezności od krajów, w niektórych można występować nawet mając wszczepione urządzenie wspomagające pracę serca. Przyszłość piłkarska znakomitego pomocnika powinna się wyjaśnić już w kolejnych tygodniach.

Finał Euro 2020 tuż tuż. Tymczasem Robert Lewandowski zobaczył dzieci grające w piłkę i… | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze