Szymon Żurkowski

Autor: Cyfrasport Szymon Żurkowski

Udany początek Polaka

Co za powrót, osiem minut i gol! Tak Szymon Żurkowski wprowadził się do Empoli [WIDEO]

2024-01-14 12:31

Szymon Żurkowski wrócił do Empoli, w którym przed laty wypromował się we Włoszech. W pięknym stylu przypomniał się kibicom w przegranym 1:2 meczu wyjazdowym z Hellas Verona w 20. kolejce Serie A. Potrzebował tylko ośmiu minut, aby strzelić gola i pokazać, że znów będzie ważnym graczem tego zespołu.

Piękna bramka, ale kolejna porażka

Polski pomocnik został wypożyczony z drugoligowej Spezii. Z występów w Empoli ma bardzo dobre wspomnienia, bo przed laty z tym klubem awansował do włoskiej elity, a później się w niej utrzymał. W tamtym okresie był wiodącą postacią. Teraz w tym klubie liczą na to, że znów "Żurek" będzie należał do liderów. Klasę potwierdził już w pierwszym spotkaniu z Hellas Verona. Wprawdzie był rezerwowym, ale po wejściu na boisko w drugiej połowie szybko przypomniał o sobie. Zaskoczył bramkarza uderzeniem piłki głową. To była polska akcja, bo podającym był Bartosz Bereszyński. Inna sprawa, że Żurkowski ładnie się w tej sytuacji zachował.

Krzysztof Piątek znów wyciągnął pistolety! Co za gol reprezentanta Polski w Turcji [WIDEO]

Empoli wciąż pod kreską

Niestety, bramka Żurkowskiego nie przełożyła się na punkty, które są bardzo potrzebne Empoli. Drużyna jest w strefie spadkowej. Plasuje się na 19. miejscu. Najgorsze jest to, że już notuje serię ośmiu meczów bez zwycięstwa. Czy "Żurek" pobudzi kolegów i w kolejnym starciu z Monzą (21.01) zespół przełamie kryzys?

Kolejne wzmocnienie Jagiellonii Białystok. To z nim wicelider ekstraklasy powalczy o mistrzostwo Polski?

Czy Polska wygra baraże i awansuje na Euro 2024?