Polska - Szkocja, Szymon Żurkowski, Arkadiusz Reca

i

Autor: Cyfra Sport Polska - Szkocja: Szymon Żurkowski i Arkadiusz Reca

Polska Specia(lność)

Czterech naszych rodaków w klubie Serie A? To jest możliwe, kolejny kadrowicz na celowniku Spezii!

2022-08-10 23:43

Bartłomiej Drągowski został dzisiaj oficjalnie piłkarzem włoskiej Spezii, wiążąc się z nią 3-letnim kontraktem. Okazuje się, że klub który w minionym sezonie zajął 16 miejsce w Serie A zainteresowany jest kolejnym Polakiem.

Piłkarzami klubu z Ligurii już wcześniej byli Arkadiusz Reca i Jakub Kwior . Od dzisiaj jest nim Drągowski, który w minionym sezonie grał we Fiorentinie. Okazuje się, że polska kolonia w tym klubie może być jeszcze większa. Na celowniku drużyny prowadzonej przez Lukę Gottiego znalazł się bowiem Szymon Żurkowski. Niespełna 25-letni Żurkowski jest piłkarzem Fiorentiny, ale ubiegły sezon spędził na wypożyczeniu w Empoli. To był udany okres dla Żurkowskiego. W 35. meczach ligowych strzelił 6 goli i miał trzy asysty, a także zwrócił na siebie zainteresowanie selekcjonera Czesława Michniewicza. Zadebiutował w reprezentacji Polski w marcowym meczu przeciwko Szkocji, a później zaliczył jeszcze 4 występy w meczach Ligi Narodów. Po udanym sezonie zwrócił na siebie uwagę innych klubów - właśnie Spezii oraz innego zespołu Serie A – Bolonii. Niewykluczone, że dojdzie do transferu z Fiorentiny, a za tym, że może to być Spezia przemawia fakt, że właściciele obecnego klubu „Żurka” oraz Spezii pozostają w dobrych kontaktach.

Legenda Lecha przejechała się po Kolejorzu. Wylicza błędy mistrzów Polski, ocena jest druzgocąca [ROZMOWA SE]

Pomocnik reprezentacji Polski, który na szerokie wody wypłynął w Górniku Zabrze wyceniany jest obecnie na 7 milionów euro. Losy piłkarza mogą rozstrzygnąć się już w najbliższych dniach, gdyż Serie A zaczyna sezon w ten weekend.

Trener Jakuba Kamińskiego ostro o jego debiucie. Wytknął mu polskie przywary, to musi poprawić piłkarz

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze