AS Roma

Autor: East News AS Roma

FENOMENALNA bramka we Włoszech! Jak on to zrobił?! [WIDEO]

2020-11-22 21:27

Serie A rośnie w siłę. Do Juventusu, seryjnie zdobywającego w ostatnich latach mistrzowskie tytuły, równać chcą już nie tylko Inter Mediolan oraz Napoli, ale także Lazio Rzym, AC Milan czy rewelacyjna Atalanta Bergamo. Ostatniego słowa nie powiedziała także AS Roma. I trzeba przyznać, że jeśli jej zawodnicy będą strzelać takie bramki jak podczas dzisiejszego meczu z Parmą to klub ze stolicy może naprawdę namieszać w czołówce!

AS Roma zaskakująco dobrze radzi sobie w bieżących rozgrywkach Serie A. Podopieczni Paulo Fonseci w 8 meczach zgromadzili 17 punktów i zajmują aktualnie 3. lokatę w tabeli. W niedzielne popołudnie „Giallorossi” pewnie pokonali Parmę 3:0, wynik spotkania ustalając jeszcze przed przerwą. Pierwszą bramkę zdobył Borja Mayoral, dwie kolejne dołożył Henrikh Mkhitaryan. Szczególnie pierwsze trafienie reprezentanta Armenii mogło wprawić fanów w osłupienie.

Jan Tomaszewski nie ma WĄTPLIWOŚCI: Między Lewym a Brzęczkiem wybuchła WOJNA | Futbologia

Mkhitaryan podwyższył rezultat spotkania w 32. minucie spotkania. 31-latek dopadł do piłki zgranej przez strzelca pierwszego gola, Borję Mayorala, a następnie popisał się przepięknym uderzeniem z okolic 25. metra. Piłka wpadła idealnie za kołnierz bramkarza Parmy – Luigiego Sepe. Krótko potem ofensywny pomocnik rzymskiej drużyny po raz drugi trafił do siatki drużyny gości, ustalając tym samym wynik spotkania.

Henrikh Mkhitaryan trafił do stolicy Włoch z Arsenalu we wrześniu 2019 roku. Wcześniej reprezentował barwy m.in. Szachtara Donieck, Borussii Dortmund czy Manchesteru United. W barwach AS Romy zanotował jak do tej pory 38 meczów, strzelając 15 bramek oraz notując 11 bramek.