Zlatan Ibrahimović

Milan górą w derbach Mediolanu. Zlatan Ibrahimović show! [WIDEO]

2020-10-17 19:49

W ostatnich dniach Zlatan Ibrahimović zmagał się z koronawirusem. Szwed uporał się z chorobą, wrócił do składu i był bohaterem Milanu w derbach Mediolanu. To po jego dwóch golach lider pokonał Inter 2:1 w meczu 4. kolejki ligi włoskiej. Dla Milanu to czwarta wygrana w rozgrywkach i dzięki temu prowadzi w tabeli Serie A.

Inter Mediolan - AC Milan 1:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Ibrahimović 13. min, 0:2 Ibrahimović 16. min, 1:2 Lukaku 29. min

Żółte kartki: Brozović, Vidal, Hakimi (Inter) - Kjaer, Kessie, Ibrahimović (Milan)

Inter: Handanović - D'Ambrosio, De Vrij, Kolarov - Hakimi, Vidal (83. Sanchez), Brozović (67. Eriksen), Barella, Perisić - Lukaku, Martinez

Milan: Donnarumma - Calabria, Kjaer, Romagnoli, Hernandez - Kessie (87. Tonali), Bennacer - Saelemaekers (62. Castillejo), Calhanoglu, Leao (62. Krunić) - Ibrahimović

W pierwszej połowie Zlatan Ibrahimović potrzebował trzech minut, aby rozmontować obronę Interu. W 13. minucie wywalczył rzut karny. Został sfaulowany przez serbskiego obrońcę Aleksandara Kolarova. Szwed podszedł do "jedenastki" i ją zmarnował. Strzelił tak, że Samir Handanović wyczuł jego intencje. Jednak był bezradny wobec szybkiej dobitki ze strony Ibry. Nie minęło kilka minut i Ibrahimović znów cieszył się z kolejnego trafienia. Tym razem kapitalnie z lewej strony dośrodkował Rafael Leao. Napastnik Milanu nie mógł nie wykorzystać takiej wymarzonej okazji. Z bliska posłał piłkę do siatki.

Arminia - Bayern: GOLE Roberta Lewandowskiego! Niesamowita forma Polaka [WIDEO]

Inter był w szoku, że tak szybko dał sobie strzelić dwa gole. Jednak w końcu przebudził się i zaczął się odgryzać. Obrońcy Milanu też popełniali błędy i przed przerwą zagapili się tak, że Romelu Lukaku zdobył bramkę kontaktową. Reprezentant Belgii jeszcze przed przerwą mógł doprowadzić do wyrównania. Ale po rzucie rożnym zabrakło mu precyzji i piłka po jego uderzeniu głową minęła bramkę Milanu.

Ale pech byłego kadrowicza. Łukasz Piszczek z urazem!

W drugiej połowie już tak porywająco nie było, choć nie brakowało ciekawych momentów. Szczególnie, gdy Lukaku wpadł na pole karne i padł w starciu z bramkarzem Milanu. Inter domagał się podyktowania rzutu karnego, ale sędzia analizował sytuację i odgwizdał pozycję spaloną Belga.