Wojciech Szczęsny

i

Autor: AP PHOTO Wojciech Szczęsny

będzie kolejna kara?

Juventus znów może mieć ogromne problemy! Już tracą miliony, a to nie koniec kłopotów

2023-05-22 17:19

Juventus ma spore problemy natury prawnej. W pewnej chwili klub został ukarany odjęciem 15 punktów w tabeli Serie A i wydawało się, że Wojtek Szczęsny i Arkadiusz Milik będą mogli jedynie pomarzyć o Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Mimo że punkty te niedawno przywrócono, to sąd domaga się kolejnej kary punktowej dla „Starej Damy”, a z powodu procesu, który właśnie ruszył, klub stracił już miliony euro.

Wokół Juventusu po raz kolejny nie jest spokojnie ze względu na sprawy pozasportowe. W styczniu klub został ukarany przez Federalny Sąd Apelacyjny FIGC odjęciem 15 punktów za nieprawidłowości w wypłatach oraz zawyżanie cen piłkarzy. Parę miesięcy później kara dla Juventusu została cofnięta po apelacji, jednak wiadomo było, że to nie koniec problemów klubu, w którym występują Wojciech Szczęsny oraz Arkadiusz Milik. W poniedziałek, 22 maja ruszyła kolejna rozprawa przeciw Juventusowi.

Juventus znów wyleci z europejskich pucharów? Już teraz tracą miliony

Tym razem prokuratura wnosi o ukaranie Juventusu 11 punktami. To by oznaczało, że Juventus spadnie na 7. miejsce i znajdzie się poza europejskimi pucharami, co wiąże się nie tylko z wizerunkowym, ale i finansowym problemem. A pierwsze kłopoty już się zaczęły.

Okazuje się, że na sam start procesu zareagowała włoska giełda i Juventus stracił na wartości – średnia strata wartości wynosi już 5% i nie wiadomo, czy akcje nie będą dalej spadać, co oznacza tylko większe problemy w funkcjonowaniu klubu, który do niedawna dominował we włoskiej lidze.

QUIZ: Jak dużo wiesz o osiągnięciach Roberta Lewandowskiego?

Pytanie 1 z 11
Na początek coś prostego. Ile razy Lewandowski został mistrzem Niemiec?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze