Kolejny Polak w Serie A. Wydano na niego miliony

2021-08-31 22:51
Jakub Kiwior
Autor: Cyfrasport Jakub Kiwior

Obrońca reprezentacji Polski U-21 Jakub Kiwior trafił do Serie A. Występujący do tej pory w słowackiej Żilinie, został nowym piłkarzem włoskiej Spezii, z którą związał się 4-letnim kontraktem.

Ostatnie dni letniego okna transferowego obfitują w duże transakcje, a jedną z najwyższych z udziałem polskiego piłkarza jest transfer Kiwiora. Według nieoficjalnych informacji, MSK Żilina otrzyma za niego około 3 miliony euro, wliczając bonusy zagwarantowane w umowie. Kiwior urodził się w Tychach, ale od 16 roku życia szkolił się w czołowym klubie belgijskim - Anderlecht Bruksela. Tam nie zdołał przebić się do pierwszego składu i przed dwoma lary trafił do Żiliny. Robił systematyczne postępy i stał się jednym z filarów zespołu. Może grać zarówno na środku, jaki i lewej stronie obrony. Od minionego roku regularnie był powoływany do polskiej reprezentacji U-21 przez Czesława Michniewicza, a później jego następcę, Macieja Stolarczyka. W obecnym sezonie zdążył jeszcze rozegrać w barwach Żiliny dwa mecze ligowe i 8 w kwalifikacjach do Ligi Konferencji Europy. Piłkarzem Spezii jest inny polski obrońca Arkadiusz Reca. Co ciekawe, to drugi piłkarz pochodzący z Polski sprzedany w tym okienku przez klub ze Słowacji. Kilka tygodni temu Dawid Kurminowski przeszedł do duńskiego Arhus GF, za kwotę około 1 miliona euro.

Powrót Grosickiego ucieszył nie tylko kibiców. Jakie plany ma jego rodzina?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze