Krzysztof Piątek, AC Milan

Autor: East News Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek z golem w hicie Serie A. Pokonał Wojciecha Szczęsnego [WIDEO]

2019-04-06 20:15

Krzysztof Piątek nie przestaje zaskakiwać polskich i włoskich fanów! AC Milan grał w ostatnich tygodniach bardzo przeciętnie i nic nie wskazywało, że będzie w stanie wygrać z Juventusem. Początek meczu był dla nich znakomity. W 39. minucie Polak otworzył wynik po podaniu Bakayoko. Na nieszczęście jego zespołu, Stara Dama zdołała zdobyć później dwa gole.

Ekipa Rossonerich nie zachwycała w ostatnich tygodniach. Nikt nie spodziewał się, że AC Milan będzie w stanie powalczyć jak równy z równym z Juventusem. Mimo to, do przerwy to podopieczni Gennaro Gattuso schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Do siatki rywali trafił Krzysztof Piątek.

To jego dwudziesty pierwszy gol w tym sezonie Serie A. Wśród debiutantów w Serie A jest piątym najlepszym od 1960 roku. Najwięcej, bo aż 25 bramek w pierwszym sezonie gry we Włoszech, zdobył w sezonie 1997/1998 Ronaldo. Jedno trafienie mniej zaliczyli Diego Milito (2008/09) i Andrij Szewczenko (1999/00).

Lepszy od Polaka jest jeszcze Vincenzo Montella (22 gole, 1996/1997). Wszyscy jednak zdobyli je w pełnym wymiarze kolejek - Piątek ma więc jeszcze kilka spotkań, by dogonić te legendy Serie A! Czy mu się to uda? O tym przekonamy się już niedługo. Fani Milanu nie mieli dziś dobrych nastrojów, bo mimo prowadzenia do 45 minuty, rywale zdobyli w drugiej połowie dwie bramki i wygrali 2:1.