Krzysztof Piątek

i

Autor: Cyfra Sport Krzysztof Piątek

Czegoś takiego jeszcze nie było!

Kuriozalna sytuacja w klubie reprezentanta Polski. Takiej sytuacji jeszcze nie widzieliście, prezydent oszalał?!

2023-01-18 13:23

Choć włoska Serie A należy do ścisłej czołówki lig europejskich, najwyraźniej także tam zdarzają się sytuacje nieprzystające do renomy rozgrywek. Tak właśnie stało się w przypadku Salernitany. Klub, w którym na co dzień występuje Krzysztof Piątek przed dwoma dniami zwolnił szkoleniowca. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że… kilkadziesiąt godzin później ten sam trener powrócił na stanowisko! Czegoś takiego w europejskim futbolu dawno nie widzieliście!

Davide Nicola zwolniony po kompromitującej porażce

Choć Salernitana zajmuje w tabeli włoskiej Serie A bezpieczne miejsce z 9-punktową przewagą nad strefą spadkową, najwyraźniej nie wszyscy w klubie byli zadowoleni z osiąganych wyników. Czarę goryczy przelał ubiegłotygodniowy blamaż w Bergamo, gdy Krzysztof Piątek i jego koledzy przegrali z Atalantą aż 2:8. Nikogo nie zdziwiło zatem, że dzień po meczu wydano oficjalny komunikat, w którym poinformowano o zwolnieniu dotychczasowego szkoleniowca – Davide Nicoli.

Artur Wichniarek o wyborze selekcjonera. Dlaczego jest za wcześnie na Marka Papszuna?

Gorączkowe poszukiwania następcy i sensacyjny finał

Po zwolnieniu Nicoli włodarze Salernitany rozpoczęli gorączkowe poszukiwania nowego szkoleniowca. Na-pierwszy ogień poszedł Rafael Benitez, który z miejsca odrzucił jednak ofertę. Także pozostali kandydaci nie skusili się możliwością podpisania półrocznego kontraktu z opcją przedłużenia w zależności od osiąganych wyników. Wobec tego prezydent Iervolino postanowił… ponownie zatrudnić Nicolę. Sytuacja jest bezprecedensowa i kuriozalna, sternik Salernitany doszedł bowiem do wniosku, że nie chce tracić czasu na poszukiwanie trenera pierwszej drużyny. Po niespełna 48-godzinnym rozbracie Nicola wróci zatem do pracy.

Sonda
Czy Krzysztof Piątek wróci na szczyt w Serie A?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze