Genialna parada Gianluigiego Buffona

i

Autor: Twitter Genialna parada Gianluigiego Buffona

Ma 43 lata i wciąż gra genialnie! Cudowna parada Buffona [WIDEO]

2021-08-02 12:55

Gianluigi Buffon przez ponad dwie dekady spędzone w seniorskim futbolu napisał wiele fantastycznych historii. I choć obecnie ma już 43 lata i jest zawodnikiem drugoligowej Parmy, to w dalszym ciągu pokazuje, że fachu nie zapomniał. W sparingu ekipy "Gialloblu" z Sassuolo legendarny zawodnik popisał się wyjątkowo spektakularną paradą!

Gianluigi Buffon budzi z całą pewnością dwa wielkie skojarzenia - Juventus oraz reprezentacja Włoch. Z kadry jednak golkiper zrezygnował już kilka lat temu, a teraz pożegnał się definitywnie także i z "Bianconerimi" w roli piłkarza. Legendarny zawodnik trafił do klubu, w którym zaczynał swoją bogatą karierę. Podpisał kontrakt z Parmą i właśnie w jej barwach będzie walczył o awans do Serie A, jako że drużyna z regionu Emilia-Romania to tegoroczny spadkowicz.

Zobacz też: Arek Milik pojechał do Paryża z ukochaną? Te zdjęcia mówią wiele

Ten, kto myślał, że Buffonowi na zapleczu najwyższej ligi włoskiej będzie brakowało motywacji czy wigoru, już teraz może zmienić swoje myślenie. W sparingu parmeńczyków z Sassuolo 43-latek wykazał się interwencją wprost nie z tej Ziemi - fenomenalną! Doświadczony gracz pokazał, że mimo zaawansowanego jak na piłkarza wieku, w dalszym ciągu zna się na swoim fachu jak mało kto i jest w stanie dokonywać między słupkami prawdziwych cudów.

Celem Parmy jest natychmiastowy powrót do Serie A. Gianluigiemu Buffonowi zależy na tym podwójnie, jako że rozgrywki 2022/2023 chciałby spędzić w najwyższej klasie rozgrywkowej i - kto wie - być może powalczyć nawet i o powołanie na mistrzostwa świata w Katarze. Niedawne wypowiedzi złotego medalisty mundialu 2006 nakazują twierdzić, że byłoby to dla niego prawdziwe ukoronowanie kariery i spełnienie marzeń.

Aniołki kibicują
Najnowsze