Arkadiusz Milik, Napoli

Autor: AP Arkadiusz Milik cieszy się z gola dla Napoli

FENOMENALNY GOL Milika! Napoli wygrywa z Lazio 2:1!

2019-01-20 21:32

Starcie Napoli z Lazio było najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem 20. kolejki Serie A. Polscy kibice liczyli na występ od pierwszej minuty Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego. Milik jest ostatnio w bardzo dobrej formie i z 10 golami na koncie jest najskuteczniejszym strzelcem zespołu.

Napoli - Lazio 2:1 (2:0)
Bramki: Callejon 34', Milik 37' - Immobile 65'

Napoli: Meret - Malcuit, Albiol, Maksimović, Rui - Diawara (72' Verdi), Fabian - Callejon (88' Hysaj), Zieliński, Mertens (83' Ounas) - Milik

Lazio: Strakosha - Radu, Acerbi, Luiz Felipe (28' Bastos) - Lukaku (46' Correa), Milinković-Savić (73' Patric), Leiva, Parolo, Lulić - Luis Alberto, Immobile

Nie rozczarowali się, a nawet mieli sporo powodów do zadowolenia. Choć napastnik reprezentacji Polski popisał się dziś tylko jednym golem, to gdyby miał ciut więcej szczęścia to na pewno miałby ich co najmniej trzy. I to w pierwszej połowie! Najpierw trafił w poprzeczkę, potem w słupek, a jeszcze kilkadziesiąt sekund później tuż obok bramki.

Na szczęście, jedno z uderzeń poszybowało między obramowaniem i zmusiło golkipera gości do wyjęcia piłki z siatki. I trzeba przyznać, że był to strzał wyjątkowej urody. Około 20 metrów, lewa noga, i uderzenie idealnie przy słupku. Bramkarz był po prostu bez szans!

Napoli dominowało w tym spotkaniu, a w drugiej odsłonie po prostu utrzymywało swoją przewagę. Kolejne akcje kończyły się następnym obijaniem słupków, a jedynego gola w drugiej odsłonie na osłodę strzelił Ciro Immobile. To jednak nie wystarczyło do nadrobienia strat, a marzenia o zgarnięciu chociaż jednego punktu zakończyły się wraz z otrzymaniem czerwonej kartki przez Acerbiego.

Gospodarze wygrywają to spotkanie 2:1 i zmniejszyło straty do Juventusu do sześciu oczek. O dogonienie "Starej Damy" będzie jednak bardzo trudno, bo ta ma jeszcze jeden mecz do rozegrania. Podium uzupełnia Inter Mediolan.