Napoli sprzeda Milika? Dyrektor sportowy klubu zabrał głos!

2020-04-02 17:58 MD
Arkadiusz Milik, Napoli
Autor: East News Arkadiusz Milik

Kontrakt Arkadiusza Milika z Napoli wygasa już w połowie przyszłego roku. Nic więc dziwnego, że coraz częściej mówi się o pożegnaniu Polaka ze Stadio San Paolo już tego lata - tak, aby jego obecny klub mógł na nim jeszcze nieco zarobić. Teraz natomiast dyrektor sportowy wicemistrzów Włoch, Cristiano Giuntoli, na antenie "Sky" odniósł się do sytuacji reprezentanta Polski.

Po poważnych kontuzjach snajpera, które przeszkodziły mu w latach 2016-2018, nie ma już śladu. Milik jest ważny zawodnikiem Napoli i swoją postawą w meczach "Azzurrich" przyciąga zainteresowanie innych ekip. W ostatnich dniach włoskie media, na czele m.in. z "La Gazzetta dello Sport", podawały, że kadrowiczem Jerzego Brzęczka zainteresowany jest m.in. AC Milan. Rossoneri powoli rozglądają się za następcą dla Zlatana Ibrahimovicia, który raczej w Mediolanie na dłużej nie pozostanie.

A co na to wszystko Napoli? Dyrektor sportowy klubu, Cristiano Giuntoli, w rozmowie ze "Sky" odniósł się do sytuacji wokół polskiego napastnika. - Dla nas Milik jest bardzo ważnym zawodnikiem i chcemy go zatrzymać. Rozmawiamy z jego otoczeniem, aby przedyskutować kwestię odnowienia kontraktu. Z innych klubów nikt oficjalnie nas o niego nie zapytał - wyjawił Włoch.

Arkadiusz Milik zażądał od klubu FORTUNY! Napoli ani myśli spełnić marzeń Polaka

Rozwiązanie przyszłości snajpera pozostaje zatem melodią przyszłości. Pewne jest, że Milik ma w swoich rękach wiele kart. Raz, że Napoli z racji na krótki kontrakt może obawiać się utraty go latem 2021 roku za darmo, a dwa, że swą postawą piłkarz zainteresował wiele klubów, które być może będą w stanie wyłożyć za niego konkretne pieniądze. Najbliższe miesiące w kontekście polskiego napastnika zapowiadają się bardzo interesująco.

ZMYSŁOWA rocznica Arkadiusza Milika i Jessiki Ziółek. Jak oni na siebie patrzą! [ZDJĘCIA]

Najnowsze