Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Kolejne wyzwanie?

Niezwykła oferta dla Zbigniewa Bońka! Były prezes PZPN może objąć posadę w uznanym klubie

2023-06-19 13:42

Zbigniew Boniek to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci na świecie postaci polskiej piłki. Wielka kariera w europejskich klubach i reprezentacji Polski pozwoliła Bońkowi zyskać kapitał, który wykorzystuje w budowaniu swojej pozycji jako działacza. Teraz wiceprezydent UEFA miał zdaniem mediów otrzymać bardzo interesującą ofertę od jednego z włoskich klubów.

Zbigniew Boniek zrobił wielką karierę jako piłkarz i choć jako trener nie poradził sobie już tak dobrze, to naprawdę świetnie odnajduje się w roli szeroko pojętego działacza piłkarskiego. Były reprezentant Polski pełnił w Polsce różne funkcje w PZPN, w tym tę najważniejszą, będąc prezesem od 2012 do 2021 roku. W tym czasie zdołał także wysoko wspiąć się w strukturach europejskiej piłki – Polak obecnie pełni rolę wiceprezydenta UEFA, jednej z dwóch najważniejszych międzynarodowych federacji piłkarskich. Zdaniem włoskich mediów jeden z byłych klubów Bońka może chcieć wykorzystać obycie wiceprezydenta UEFA i złożyć mu ofertę współpracy.

Zbigniew Boniek wróci do Romy w nowej roli?

Włoska gazeta „Corriere dello Sport” zwraca uwagę na fakt, że Zbigniew Boniek często spotykał się w ostatnim czasie z Danem Friedkinem, właściciel AS Roma. Zdaniem włoskich dziennikarzy Boniek mógłby otrzymać ofertę zostania zewnętrznym konsultantem klubu ze stolicy Włoch. – Czy Zbigniew Boniek stanie się ważną postacią w strukturze klubu, której publicznie zażądał José Mourinho, aby poprawić stosunki instytucjonalne i zademonstrować przed mediami politkę klubu? Na razie nie ma nic konkretnego poza wzajemnym szacunkiem i przyjemnością ze spotkań – czytamy. Jak wskazano, duży wpływ na ewentualne zatrudnienie miałby Jose Mourinho, który domaga się od klubu sprowadzenia kogoś, kto wesprze go w kontakcie z mediami.

Najnowsze