Piotr Zieliński

Autor: ALESSANDRO GAROFALO/LAPRESSE VIA AP Piotr Zieliński

Polak imponuje formą

Piotr Zieliński znów to zrobił! Zachwycił kibiców tuż przed mundialem, gol "stadiony świata"

2022-11-12 17:20

Piotr Zieliński jest w tym sezonie prawdziwym liderem Napoli, które dominuje w Serie A. Zespół z Neapolu wciąż jest niepokonany, w czym duża zasługa Polaka. Tuż przed mundialem Zieliński strzelił kolejnego gola i to w wielkim stylu. Reprezentant Polski przyczynił się do ważnego zwycięstwa 3:2 z Udinese, a jego trafienie na długo zapadnie w pamięci kibiców.

Już za tydzień rozpoczną się mistrzostwa świata, ale piłkarze nie mogą jeszcze myśleć o tej imprezie. Wszystko przez obowiązki klubowe sprawiające, że dopiero w ten weekend większość lig przerwie rozgrywki w związku z mundialem. Polscy kibice poznali już skład reprezentacji Polski na MŚ w Katarze i bacznie przyglądają się ostatnim występom Biało-Czerwonych przed zgrupowaniem kadry. Jednym z wybrańców Czesława Michniewicza jest oczywiście Piotr Zieliński, który od dłuższego czasu zachwyca formą i potwierdził to także w ostatnim meczu klubowym przed mundialem!

Piotr Zieliński z kolejnym golem dla Napoli. Przepiękne uderzenie tuż przed mundialem

Polski pomocnik pożegnał się z Napoli w domowym meczu przeciwko Udinese. Spotkanie to zaczęło się znakomicie dla gospodarzy, którzy już w 15. minucie objęli prowadzenie i zmierzali po trzynastą wygraną w 15 kolejkach. Radość kibiców na stadionie im. Diego Armando Maradony na dobre się nie skończyła, a Zieliński wzniecił ją podobnie. W 31. minucie 28-latek otrzymał piłkę na skraju pola karnego od Hirvinga Lozano, przełożył ją na prawą nogę i popisał się pięknym technicznym strzałem nad rękami interweniującego bramkarza. Cudowne trafienie tuż przed mundialem szybko rozeszło się wśród polskich kibiców i podłamało rywali.

Ostatecznie Napoli wygrało z Udinese 3:2, choć w drugiej połowie prowadziło już 3:0 i Zieliński zszedł z boiska przy takim wyniku w 67. minucie. Wydawało się, że podopieczni Luciano Spallettiego spokojnie odniosą trzynaste zwycięstwo w tym sezonie Serie A, jednak goście walczyli do końca i po golach w 79. oraz 82. minucie zbliżyli się na wynik 3:2. Nie zdołali odwrócić losów tego meczu i musieli pogodzić się z porażką. Napoli uda się na mundialową przerwę z bilansem 13 zwycięstw i 2 remisów, co przekłada się na 41 punktów i pewne prowadzenie w tabeli. Polak przyłożył się do tego trzema golami oraz pięcioma asystami. Był to też jego trzeci mecz Serie A z rzędu (w ciągu tygodnia) z golem lub asystą. To musi cieszyć Czesława Michniewicza i wszystkich biało-czerwonych kibiców!

MŚ 2022 Katar: czy polscy piłkarze odniosą sukces na mundialu?