Filip Jagiełło

Autor: Cyfrasport Filip Jagiełło

Polski pomocnik bohaterem derbów Genui. Filip Jagiełło z asystą [WIDEO]

2020-07-23 11:40

Coraz lepiej poczyna sobie we Włoszech Filip Jagiełło. Teraz polski pomocnik błysnął w derbach Genui. W drugiej połowie jego waleczność została nagrodzona. Zaliczył asystę i to był kluczowy moment meczu. Genoa pokonała 2:1 Sampdorię w 35. kolejce Serie A. To cenne zwycięstwo, bo przybliża ekipę naszego piłkarza do utrzymania miejsce w elicie na kolejny sezon.

Udany okres przeżywa Filip Jagiełło w Genoi. W poprzedniej kolejce przyczynił się do wygranej 2:1 z Lecce. Wtedy bramkę samobójczą zapisano na konto golkipera rywali. Teraz polski pomocnik zadecydował o triumfie w derbach Genui. W pierwszym składzie obu drużyny wystąpiło trzech Polaków. Po stronie Sampdorii byli to: Bartosz Bereszyński i Karol Linetty, a po stronie Genoa właśnie Filip Jagiełło.

Polak doceniony w Anglii. Zdystansował konkurentów i dostał nagrodę ze złota

W 72. minucie z prawej strony pola karnego Sampdorii o piłkę walczyli Bereszyński i Jagiełło. Walka była zacięta, pomocnik Genoi nie odpuścił. Jego upór został nagrodzony, bo "Bereś" popełnił błąd. Jagiełło odebrał mu piłkę i szybko odegrał do kolegi z zespołu. Duńczyk Lukas Lerager oddał strzał i zapewnił drużynie wygraną 2:1. Jagiełło został wybrany najlepszym piłkarzem spotkania. Po 35. kolejkach Sampdoria jest 14. miejscu (41 pkt), a Genoa zajmuje 17. pozycje (36 pkt), ostatnią bezpieczną przed strefą spadkową. Do końca sezonu zostały trzy kolejki.

Michniewicz o transferze Płachety do Anglii. "Pod względem fizycznym to GIGANT"