Flagi Ukrainy

i

Autor: AP PHOTO/ALBERTO PEZZALI Flagi Ukrainy

Propagandowa wtopa w rosyjskiej telewizji. Wsparcie dla Ukrainy, takie obrazki to przyjemność

2022-03-13 8:13

Na takie wtopy patrzymy dziś z czystą przyjemnością. Zbrodnicza napaść Rosji na Ukrainę trwa i, niestety, na razie nie zwalnia tempa. Z uciekającymi z kraju "Sbornej" kolejnymi firmami, Rosjanie starają się smakować tyle Zachodu, ile tylko mogą. Tysiące z nich zobaczyły gesty wsparcia dla Ukrainy z powodu wojny. Machina cenzury nie mogła nic z tym zrobić!

Coraz mniej zagranicznych firm zostaje w Rosji. Niemal wszystkie w obliczu wojny wywołanej przez "Sborną" zdecydowały się wycofać z kraju. Dotyczy się to nie tylko zwykłego handlu, ale także świata sportu. Kolejne kraje zrywały współpracę - również w przypadku lig i rozgrywek sportowych. Jednymi z nielicznych wydarzeń, które wciąż można tam oglądać jest włoska ekstraklasa znana jako Serie A. W sobotę kibice mogli oglądać spotkanie Milan - Empoli na antenie MatchTV. Rosyjska machina propagandowa mogła się wściec, bo nie mogła nic zrobić z przekazem dla Ukrainy.

NIE PRZEGAP! Grzegorz Krychowiak zadecydował! To koniec gry w Rosji. Wiadomo, gdzie ma kontynuować karierę

Milan - Empoli: Rosjanie oglądali wyrazy wsparcia dla Ukrainy

Jeśli cenzorzy, jak przed wieloma laty w Polsce jeszcze za czasów "Solidarności", próbowaliby cenzurować wyrazy wsparcia dla naszych wschodnich sąsiadów, prawdopodobnie musieliby wyłączyć cały mecz. Na bandach okalających trybuny non-stop pojawiały się hasła o pokoju dla Ukrainy.

Zdjęcia pokazujące, jak prezentowano mecz w rosyjskiej telewizji momentalnie obiegły Twittera. Czy taka wpadka propagandowa otworzy oczy Rosjanom?

Sonda
Jak oceniasz decyzję o wykluczeniu Rosji z życia sportowego?

- Na Mundialu w 1982 roku, TVP pokazywała mecze Polaków z opóźnieniem, żeby powycinać jak najwięcej kadrów z flagami Solidarności. Co nie było proste, zwłaszcza podczas meczu z ZSRR. Śmieszne, że potężna rosyjska machina propagandowa popełniła aż takie niedopatrzenie - żartował na Twitterze pan Szymon. - Każdy gest ma znaczenie. Każdy gest coś buduje - dodawał pan Jarek.

Milan - Empoli. Wynik meczu

Sobotni mecz AC Milan - Empoli zakończył się wygraną gospodarzy 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Pierre Kalulu. Ekipa z San Siro umacnia się w tabeli z przewagą pięciu punktów nad lokalnym rywalem, Interem, który ma jednak dwa zaległe mecze.

Zobacz także: Robert Lewandowski w Manchesterze United? Angielskie media nie mają wątpliwości, Niemcy potwierdzają!

Putin zaatakuje Polskę? Minister zdradza możliwe scenariusze Prezydent Rosji jest szaleńcem, który będzie prowadził wojnę bez względu na koszty?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze