Gianluigi Buffon

i

Autor: Cyfrasport Gianluigi Buffon

Sensacyjny transfer legendy Juventusu?! Chce go europejski gigant!

2021-05-12 16:06

Pomimo 43 lat na karku Gianluigi Buffon wciąż pozostaje łakomym kąskiem na europejskim rynku transferowym. Jeden z najlepszych bramkarzy w historii futbolu niedawno oficjalnie poinformował o tym, że latem odejdzie z Juventusu. Włoski golkiper nie wykluczył jednak, że w kolejnym sezonie wciąż pozostanie czynny zawodowo. Podkreślił natomiast, że wciąż czuje się gotowy do gry i jeśli tylko pojawi się satysfakcjonująca oferta – rozpatrzy ją. Wypowiedź 43-latka momentalnie wywołała lawinę spekulacji transferowych. Według portalu „Foot Mercato” po rozstaniu z Juve Buffon może zaliczyć naprawdę miękkie lądowanie.

Dla 176-krotnego reprezentanta Włoch będzie to drugie rozstanie z Turynem. Pierwsze miało miejsce w 2018 roku, Buffon zdecydował się wtedy na odejście do Paris Saint-Germain. Swoje odejście motywował chęcią podjęcia ostatniej próby wygrania rozgrywek Ligi Mistrzów, tym razem w barwach innego niż „Stara Dama” klubu. Po roku spędzonym we Francji legendarny golkiper zdecydował się jednak na powrót do Turynu. Z żadnym z tych klubów nie udało mu się zwyciężyć w najbardziej elitarnych rozgrywkach na świecie i wydawało się, że nie będzie miał już okazji podjęcia kolejnej próby.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia

Sensacyjny kierunek

Niewykluczone jednak, że 43-letni bramkarz będzie mógł ponownie spróbować wznieść „uszaty” puchar do góry. Portal „Foot Mercato” informuje bowiem, że usługami Buffona zainteresowana jest… FC Barcelona! Katalończycy zmagają się obecnie z ogromnymi problemami finansowymi, z tego względu szukają okazji na rynku transferowym. Włodarze „Blaugrany” widzą w 43-latku idealnego zmiennika Marca-Andre ter Stegena. Wówczas z klubu mógłby odejść dotychczasowy rezerwowy golkiper – Neto. Środki uzyskane z jego sprzedaży zasiliłyby budżet na potencjalne wzmocnienia w letnim okienku transferowym.

Sonda
Czy FC Barcelona powinna sprowadzić latem Gianluigiego Buffona?

„La Gazetta Dello Sport” podkreśla, że Buffon jest ponoć rozczarowany małą liczbą szans, które otrzymał od swojego przyjaciela sprawującego obecnie rolę szkoleniowca „Starej Damy”, Andrei Pirlo. W pewnym stopniu miało się to przyczynić do decyzji o odejściu z Turynu po zakończeniu sezonu. Łącznie legendarny golkiper był związany z Juventusem przez 19 lat (2001-2018 oraz 2019-2021). W barwach „Starej Damy” rozegrał aż 683 spotkania.

Najnowsze