Szymon Żurkowski

i

Autor: Cyfrasport Szymon Żurkowski

Szymon Żurkowski jednak nie dla Empoli? Nagłe doniesienia z Włoch, Polak może wybrać inny klub!

2022-06-28 19:09

Szymon Żurkowski ma za sobą bardzo dobry sezon w barwach włoskiego Empoli. Co więcej, pomocnik bardzo dobrze pokazał się w czerwcowych meczach reprezentacji Polski. W klubie, w którym występował w rozgrywkach 2021/2022, grał na zasadzie wypożyczenia i wszystko wskazywało na to, że Empoli zdecyduje się wykupić zawodnika. Włoskie media donoszą jednak, że kolejny klub włączył się do walki o Polaka.

Dla Szymona Żurkowskiego miniony sezon był bardzo udany. Wypożyczony z Fiorentiny do Empoli zawodnik stał się jednym z najważniejszych zawodników swojego zespołu, występował regularnie i w 35 meczach zdobył 6 bramek oraz zanotował 3 asysty. Empoli było tak zadowolone z polskiego piłkarza, że zaoferowało wykupienie naszego reprezentanta z Fiorentiny. Gdy wydawało się, że transakcja opiewająca na 3 mln euro dojdzie do skutku, włoskie media podały całkiem nowe wieści. Okazuje się, że do walki o Żurkowskiego włączyć się chce inny klub z Półwyspu Apenińskiego.

Lewandowski dostał policzek od kibiców Bayernu. Zadali mu mocny cios, trudno to zrozumieć

Szymon Żurkowski zamieni Empoli na Bolognę?

Jak donosi „Corriere dello Sport”, w swoim zespole reprezentanta Polski widziałaby również Bologna. Pomysł jego sprowadzenia wyszedł od dyrektora sportowego i miał zostać zaakceptowany przez trenera. – Pomysł Żurkowskiego narodził się w głowie Giovanniego Sartoriego, nowego dyrektora sportowego Bolonii, który zwrócił uwagę na Polaka już wcześniej, gdy jeszcze pracował w Atalancie Bergamo. Sinisa Mihajlović, trener Bolonii, dał zielone światło na transfer Żurkowskiego – napisali włoscy dziennikarze.

Holender może pomóc Lewandowskiemu w transferze! Barcelona coraz bliżej pozyskania pieniędzy na Polaka

Pod względem poziomu drużyny te nie różniły się znacznie w minionym sezonie – Empoli zajęło tylko jedno miejsce niżej od Bologny. Ostatecznie Jednak to Bologna dłużej utrzymuje się w Serie A i zdaje się być stabilniejszym sportowo miejscem. Niewykluczone jednak, że Żurkowski zdecyduje się kontynuować współpracę z Empoli, gdzie już pokazał swoją wartość.

Tomaszewski zdecydowanie o Rybusie: W kadrze nie ma dla ciebie miejsca!
Najnowsze