Ta opinia Zbigniewa Bońka nie zostawia wątpliwości. Nie poznaje Piotra Zielińskiego, postawił diagnozę

2022-05-17 11:52
Zbigniew Boniek
Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Wydawało się, że Piotr Zieliński będzie jedną z gwiazd Napoli walczącego o mistrzostwo Serie A. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna dla reprezentanta Polski i włoskiego klubu, bo pomocnik notuje jeden z najgorszych sezonów w barwach Azzurich, a zespół nie ma szans na wygranie ligi. Zbigniew Boniek przyznaje, że nie poznaje Zielińskiego w takiej dyspozycji i doszukuje się powodów kłopotów Polaka.

Piotr Zieliński przed rokiem zanotował najlepszy sezon, od kiedy reprezentuje barwy Napoli. Tylko w lidze włoskiej zdobył osiem bramek i zanotował jedenaście asyst. Pojawiły się wówczas opinie, że to jeden z najlepszych zawodników zespołu z południa Włoch. Można było więc podejrzewać, że kolejny rok dla Zielińskiego będzie jeszcze lepszy.

Robert Lewandowski rozmawiał z Xavim! Polak miał obiecać trenerowi Barcy coś bardzo ważnego

Boniek o Zielińskim. Zupełnie go nie poznaje

Niestety tak nie jest. Choć początkowo Zieliński był podstawowym zawodnikiem Napoli, w dalszej części sezonu znacznie obniżył loty. Od grudnia ubiegłego roku nie zdobył ani jednej bramki, ani nie asystował przy golu kolegi z zespołu. To jeden z powodów dla których Polak stracił miejsce w pierwszym składzie. Pojawiły się również głosy, że może odejść z Napoli.

Niespodziewany zwrot w sprawie Leo Messiego? Argentyńczyk bliski odejścia do Stanów Zjednoczonych!

Nie brakowało również krytyki pod adresem pomocnika. - Spadek formy Zielińskiego jest drastyczny. Od początku roku nie może utrzymać standardów z rundy jesiennej. W ostatnich meczach popełnił mnóstwo błędów, jest cieniem samego siebie - można było przeczytać kilka tygodni temu w "La Gazetta dello Sport".

Sonda
Czy Piotr Zieliński to najbardziej utalentowany polski piłkarz?

Mocna opinia o Zielińskim. Boniek powiedział to wprost

Krytycznie do postawy Zielińskiego podszedł również Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN był gościem Radia Kiss Kiss Napoli i wypowiedział się na temat formy reprezentanta Polski. - Nie poznaję go. To nie jest ten sam zawodnik - stwierdził wprost Boniek. Problemów piłkarza doszukuje się w kłopotach z przygotowaniem fizycznym.

- Nie znam jego kondycji sportowej, ale nie sądzę, że jest szczytowa. W ostatnim okresie było to widoczne. Uważam, że przyczyny takiej gry spowodowane są stanem fizycznym - podsumował były prezes PZPN. Gorsza forma Zielińskiego to również zła informacja dla reprezentacji Polski.

Kulisy FAME MMA 14
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze