Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Ta opinia Zbigniewa Bońka nie zostawia wątpliwości. Nie poznaje Piotra Zielińskiego, postawił diagnozę

2022-05-17 11:52

Wydawało się, że Piotr Zieliński będzie jedną z gwiazd Napoli walczącego o mistrzostwo Serie A. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna dla reprezentanta Polski i włoskiego klubu, bo pomocnik notuje jeden z najgorszych sezonów w barwach Azzurich, a zespół nie ma szans na wygranie ligi. Zbigniew Boniek przyznaje, że nie poznaje Zielińskiego w takiej dyspozycji i doszukuje się powodów kłopotów Polaka.

Piotr Zieliński przed rokiem zanotował najlepszy sezon, od kiedy reprezentuje barwy Napoli. Tylko w lidze włoskiej zdobył osiem bramek i zanotował jedenaście asyst. Pojawiły się wówczas opinie, że to jeden z najlepszych zawodników zespołu z południa Włoch. Można było więc podejrzewać, że kolejny rok dla Zielińskiego będzie jeszcze lepszy.

Robert Lewandowski rozmawiał z Xavim! Polak miał obiecać trenerowi Barcy coś bardzo ważnego

Boniek o Zielińskim. Zupełnie go nie poznaje

Niestety tak nie jest. Choć początkowo Zieliński był podstawowym zawodnikiem Napoli, w dalszej części sezonu znacznie obniżył loty. Od grudnia ubiegłego roku nie zdobył ani jednej bramki, ani nie asystował przy golu kolegi z zespołu. To jeden z powodów dla których Polak stracił miejsce w pierwszym składzie. Pojawiły się również głosy, że może odejść z Napoli.

Niespodziewany zwrot w sprawie Leo Messiego? Argentyńczyk bliski odejścia do Stanów Zjednoczonych!

Nie brakowało również krytyki pod adresem pomocnika. - Spadek formy Zielińskiego jest drastyczny. Od początku roku nie może utrzymać standardów z rundy jesiennej. W ostatnich meczach popełnił mnóstwo błędów, jest cieniem samego siebie - można było przeczytać kilka tygodni temu w "La Gazetta dello Sport".

Sonda
Czy Piotr Zieliński to najbardziej utalentowany polski piłkarz?

Mocna opinia o Zielińskim. Boniek powiedział to wprost

Krytycznie do postawy Zielińskiego podszedł również Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN był gościem Radia Kiss Kiss Napoli i wypowiedział się na temat formy reprezentanta Polski. - Nie poznaję go. To nie jest ten sam zawodnik - stwierdził wprost Boniek. Problemów piłkarza doszukuje się w kłopotach z przygotowaniem fizycznym.

- Nie znam jego kondycji sportowej, ale nie sądzę, że jest szczytowa. W ostatnim okresie było to widoczne. Uważam, że przyczyny takiej gry spowodowane są stanem fizycznym - podsumował były prezes PZPN. Gorsza forma Zielińskiego to również zła informacja dla reprezentacji Polski.

Kulisy FAME MMA 14
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze