Jakub Kiwior

i

Autor: Cyfra Sport Jakub Kiwior

Wielki transfer?

To byłby hit! Reprezentant Polski blisko AC Milan! Wielki transfer obrońcy ma być o krok

2022-09-21 20:27

Każdy duży transfer polskiego piłkarza jest promykiem nadziei, że niebawem będzie on ważnym elementem reprezentacji. Nie wszystkie takie oczekiwania się sprawdzają, ale w przypadku Jakuba Kiwiora są argumenty za tym, aby wierzyć, że stanie się kluczową postacią kadry. Potencjał w defensorze dostrzegają również działacze AC Milan, którzy chcą ściągnąć Polaka do Mediolanu.

Od kilku sezonów Serie A stało się dobrym miejscem dla zawodników z kraju nad Wisłą. Na Półwyspie Apenińskim w ostatnich latach oglądaliśmy wielu reprezentantów Polski i to grono nadal jest dość liczne. Ważnym zawodnikiem w swojej lidze jest również Jakub Kiwior. O potencjale obrońcy mówiło się od dłuższego czasu, a teraz swoje umiejętności pokazuje w Spezii.

Żony piłkarzy będą żyły jak królowe podczas mundialu. 33 tysiące za noc. Widoki, które zapierają dech

Kiwior trafi do AC Milan? Wielki transfer jest o krok!

Do włoskiego klubu przyszedł latem 2021 roku. Spezia zapłaciła za niego 400 tysięcy euro, które trafiło na konta MKS Żiliny, a więc byłego klubu reprezentanta Polski. Kiwior pierwsze miesiące spędził na ławce i w zasadzie nie dostawał minut. Wszystko zmieniło się z początkiem grudnia 2021 roku, od kiedy obrońca niemal w każdym meczu zaczynał w podstawowym składzie.

Czesław Michniewicz rozłożył na łopatki. Nawet Kamil Glik się nie powstrzymał, ta odpowiedź była komiczna

Sonda
Czy Jakub Kiwior poradziłby sobie w AC Milan?

Również i w tym sezonie Kiwior gra świetnie. Nie opuścił ani minuty w siedmiu dotychczasowych spotkaniach Spezii w Serie A. Nie dziwi więc, że dobrze grający obrońca znalazł się na celowniku większych klubów. Jak informuje portal Goal.pl, Kiwior jest bliski transferu do aktualnego mistrza Włoch, AC Milan. Byłby to niewątpliwie wielki krok w karierze zawodnika.

Do transferu miałoby dojść jeszcze zimą. Nie wiadomo, ile Milan musiałby zapłacić za Polaka. Ten obecnie wyceniany jest na 2,2 mln euro. Rozmowy między klubami mają być na bardzo zaawansowanym poziomie. Wcześniej mówiło się, że zainteresowane Kiwiorem jest Napoli, ale do konkretów nie doszło. Niewykluczone, że za parę miesięcy będziemy świadkami wielkiego transferu.

PKO Ekstraklasa Raport odc. 6
Najnowsze