Transferowe plotki w Serie A. Pomocnik reprezentacji Polski zmieni klub?

2020-05-21 15:16 MaSz
Karol Linetty
Autor: East News Karol Linetty

Wprawdzie liga włoska jeszcze nie wznowiła rozgrywek, ale już pojawiają się pierwsze spekulacje transferowe na nowy sezon. W tym gronie pada nawet nazwisko reprezentanta Polski. Czy pomocnik Sampdorii Genua Karol Linetty będzie bohaterem transferu?

Od czterech lat Karol Linetty jest piłkarzem Sampdorii Genua. Przeniósł się tam z Lecha Poznań. Jeśli w czerwcu liga we Włoszech zostanie wznowiona, to klub naszego piłkarze czeka trudna walka o utrzymanie miejsca w Serie A. Po 26. kolejkach Sampdoria zajmuje w lidze dopiero szesnaste miejsce i ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. W tym gronie są ekipy Lecce, SPAL i Brescii. Do rozegrania całego sezonu zostało dwanaście kolejek.

Dariusz Mioduski, prezes Legii: Młodzi piłkarze nie mogą być ukarani za to, że grali dla kadry!

W tym sezonie Karol Linetty rozegrał w lidze siedemnaście meczów, strzelił dwa gole, miał także trzy asysty. Teraz włoskie media informują, że być może latem Polak zmieni klub. Jest wyceniany na ok. 11 mln euro. Wśród zainteresowanych pozyskaniem naszego pomocnika jest m.in. Torino, które w obecnej edycji plasuje się na piętnastej pozycji. Kontrakt polskiego pomocnika z Sampdorią Genua obowiązuje do czerwca 2021 roku.

Hitowy transfer reprezentantki Polski! Katarzyna Kiedrzynek zagra w Wolfsburgu!

Najnowsze