Nicola Zalewski

i

Autor: Cyfrasport Nicola Zalewski

Trzy wielkie kluby chcą kupić Zalewskiego. AS Roma szykuje mu podwyżkę

2022-06-19 15:22

Trzy silne kluby zgłosiły chęć zakupu Nikoli Zalewskiego, ale działacze AS Roma nie wyobrażają sobie drużyny bez reprezentanta Polski. Młody pomocnik ma dostać podwyżkę. Dzięki niej miałby zarabiać milion euro rocznie. Obecny kontrakt Zalewskiego z Romą obowiązuje do końca czerwca 2025.

Zalewski ma za sobą świetną końcówkę sezonu. Wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie Romy, co nie jest łatwe, gdyż Jose Mourinho nie za często w swojej karierze tak odważnie stawiał na młodych zawodników. Dobre występy w Romie i triumf w finale Ligi Konferencji, to oczywiście znakomita wizytówka w reprezentacji Polski. 20-latek został doceniony również przez selekcjonera Czesława Michniewicza. Wielokrotnie błysnął w ostatnich meczach kadry w Lidze Narodów.

Wyżej wymienione sukcesy nie przeszły bez echa wśród przedstawicieli wielu dobrych klubów. „La Gazetta dello Sport” informowała o zainteresowaniu, a nawet poważnych ofertach za Zalewskiego. Kto jest chętny na transfer reprezentanta Polski? Leicester City, AS Monaco i Borussia Dortmund. Włoscy dziennikarze uważają, że to właśnie Niemcy są najbardziej zainteresowani. Wielkim fanem talentu Zalewskiego jest Edin Terzić, nowy szkoleniowiec BVB.

Bayern dalej szuka następcy Roberta Lewandowskiego. Zaskakująca kandydatura, to młody talent

Robert Lewandowski po meczu Polska-Belgia

Mogący grać na lewym wahadle i na lewej pomocy Zalewski jest jednak elementem długofalowego planu rzymskiego klubu. Wiele wskazuje na to, że wychowanek Romy może liczyć na podwyżkę – nawet na milion euro rocznie. Obecna umowa, na mocy której zarabia mniej niż pół miliona euro rocznie, obowiązuje do 30 czerwca 2025.

Miroslav Klose w Ekstraklasie? Tak, to było możliwe! Na jaw wyszły nieznane fakty!

Sonda
Czy Nicola Zalewski powinien być powoływany do pierwszej reprezentacji?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze