Właściciel klubu Polaka chce ZBURZYĆ STADION i mówi o tym otwarcie! Oszalał?

2020-09-22 21:39 Mil
Stadio Artemio Franchi
Autor: EastNews Stadio Artemio Franchi

Choć Serie A od lat należy do grona najlepszych lig piłkarskich na świecie, to pod względem infrastruktury bardzo daleko jej chociażby do Bundesligi. W temacie tym zaczyna panować jednak pewnie ożywienie - kolejne kluby stawiają na rozwój tego aspektu swojego funkcjowania. W bezpośredni sposób odnośnie całej sytuacji wypowiedział się teraz właściciel Fiorentiny, Rocco Commisso.

Odkąd Viola weszła w posiadanie Włocha związanego ze Stanami Zjednoczonymi, jej plany zaczęły być naprawdę ambitne. Problem w tym, że pierwszy rok upłynął w Toskanii niezgodnie z oczekiwania - zespół finiszował w środku stawki, nie mając większych okazji na podłączenie się do walki o coś więcej. W kolejnych latach ma się to jednak zmienić, a kamień milowy upatrywany jest w budowie obiektu z prawdziwego zdarzenia.

Właściciel PSG trafi DO WIEZIĘNIA?! Grozi mu SROGA ODSIADKA!

Ten obecny, Stadio Artemio Franchi, służy florentczykom od dziesięcioleci i w najlepszym razie wymaga gruntownej modernizacji. Albo... wyburzenia i postawienia zupełnie nowej budowli! - Co uważam na ten temat? Chcę wszystko wyburzyć i postawić od nowa. Franchi to nie jest Koloseum - ja nie proszę o to, żeby zburzyć Koloseum - wypalił Commiso zapytany przez włoskich dziennikarzy o sytuację odnośnie budowy nowego stadionu.

Jak zawsze w takiej sytuacji, zdania fanów są odrobinę podzielone. Niektórzy przyznają miliarderowi rację i uważają, że warto zainwestować w nową budowlę, która mogłaby napędzić późniejszy sukces klubu. Inni natomiast twierdzą, że Stadio Artemio Franchi to historia i nie wolno podnieść na niej ręki.

Podstawowym bramkarzem Fiorentiny jest reprezentant Polski, Bartłomiej Drągowski.

HOT - Konflikt Lewandowskiego z Kucharskim - o co naprawdę chodzi?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze