Wojciech Szczęsny

i

Autor: AP Wojciech Szczęsny

Czarne chmury nad Turynem

Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik w strachu. Prokurator chce drakońskiej kary dla Juventusu!

2023-02-02 20:36

Kłopotów Juventusu Turyn ciąg dalszy. Wydawało się, że kara odjęcia 15 punktów w ligowej tabeli będzie ostatnią w tym sezonie, ale wielokrotnemu mistrzowi Włoch grozi kolejna, jeszcze większa.

Karę odjęcia 15 pkt. Federalny Sąd Apelacyjny nałożył za nieprawidłowości jakich działacze „Starej Damy” dopuścili się przy przeprowadzeniu transferów. Zepchnęła ona Juventus z góry do środka tabeli, bo obecnie zajmuje on 13. lokatę mając 30 punktów straty do lidera, Napoli. Do szóstego miejsca dającego start w Lidze Konferencji Europy "Juve" traci 13 punktów. Okazuje się, że sytuacja klubu w którym grają Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik może być jeszcze gorsza. Prokurator zajmujący się nieprawidłowościami w klubie z Turynu zamierza wystąpić o kolejną karę. Taką informację podał włoski dziennik "Corriere dello Sport". Prokurat chce ukarania Juventusu za manipulacje przy podpisywaniu umów oraz relacji z agentami.

Zdaniem włoskich dziennikarzy Juventusowi grozi odjęcie kolejnych 20. punktów. Jeśli do tego dojdzie, to zespół trenera Massimiliano Allegriego spadnie na ostatnie miejsce w tabeli i zostaną mu w dorobku tylko trzy punkty. A to będzie prosta droga do spadku z Serie A. Działacze Juventusu walczą jeszcze o zniesienie kary 15 punktów, a swoje odwołanie opierają na tym, że procedura przy wymierzaniu tamtej kary trwała zbyt długo. Całe zamieszanie ma zapewne również wpływ na postawę piłkarzy na boisku, bo Juventus w ostatnich trzech meczach ligowych doznał dwóch porażek i jeden mecz zremisował.

Tomasz Kędziora nie chciał grać w kraju ogarniętym wojną, potrzebował zmian. Agent piłkarza zdradził szczegóły

Sonda
Czy karanie klubów w Serie A odjęciem punktów w tabeli uważasz za słuszne?
PKO Bank Polski Ekstraklasa Raport 30.01
Najnowsze