Wojciech Szczęsny

i

Autor: Cyfra Sport Wojciech Szczęsny

Uraz golkipera Juventusu

Wojciech Szczęsny kontuzjowany! Poznaliśmy pierwsze informacje nt. jego stanu zdrowia, czeka go dłuższa przerwa?

2022-12-30 19:22

Wojciech Szczęsny znakomitych w jego wykonaniu mistrzostwach świata, a następnie krótkim urlopie powrócił już do treningów w Juventusie. Polak wystąpił w niedawnym sparingu ze Standardem Liege, niewykluczone jednak, że w najbliższym czasie czeka go przerwa w grze. Reprezentant Polski doznał urazu barku i jeszcze przed przerwą musiał opuścić murawę. Trener Massimiliano Allegri zdążył już przekazać pierwsze informacje nt. stanu zdrowia swojego golkipera.

Znakomity mundial Szczęsnego

Nie ma wątpliwości, że za Wojciechem Szczęsnym znakomite mistrzostwa świata. 32-latek był bezsprzecznie najlepszym piłkarzem reprezentacji Polski, mając ogromny udział w awansie do 1/8 finału. Golkiper Juventusu już w inauguracyjnym meczu z Meksykiem pokazał się z dobrej strony, ale prawdziwy popis dał w kolejnych dwóch starciach – z Arabią Saudyjską i Argentyną. W obu z nich obronił rzut karny, popisując się przy tym szeregiem innych, znakomitych interwencji. To w dużej mierze dzięki Szczęsnemu biało-czerwoni wyszli z grupy. Były piłkarz m.in. Arsenalu czy Romy w starciu o ćwierćfinał przeciwko Francji nie był już w stanie uchronić nas od porażki, Polacy ulegli wówczas 1:3 i pożegnali się z turniejem.

Zmuszą Polaka do powrotu do Rosji?! Niepokojące doniesienia, wszystko z jednego powodu

Kontuzja w sparingu

Po odpadnięciu Polaków z MŚ w Katarze Szczęsny zaliczył krótki urlop, ale niedługo później powrócił już do treningów w klubie. 32-latek zdążył już wystąpić w sparingu przeciwko chorwackiemu NK Rijeka, a także przeciwko belgijskiemu Standardowi Liege. W tym drugim spotkaniu polski bramkarz doznał jednak urazu barku, który może wyeliminować go z gry w najbliższych tygodniach. Choć trener „Starej Damy” Massimiliano Allegri uspokoił, że uraz nie powinien być groźny to podkreślił, że zmiennik Szczęsnego w każdej chwili jest gotowy do gry. - Szczęsny? Uszkodził sobie kark, ale to nie powinien być duży problem. Jeśli jednak nie będzie gotowy do gry, to Perin jest przygotowany – powiedział. Obecnie nie wiadomo jednak czy reprezentant Polski będzie gotowy na ligowe starcie przeciwko Cremonese (4.01).

Sonda
Jak oceniasz występ reprezentacji Polski na mundialu w Katarze?
Wojciech Szczęsny nie wytrzymał po awansie! Polały się łzy

QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy od łatwego pytania. Kim jest ten piłkarz?
QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze